Jestem uczniem PSP nr 5,

więc "Mam Talent!"

    Nasza szkoła jest miejscem, które stwarza okazje do odkrywania zaskakujących talentów oraz dzielenia się nimi. Warto wykrzesać odrobinę odwagi i przełamać tremę, aby doświadczyć frajdy, jaką jest uznanie widzów, tym cenniejsze, bo nierzadko zdobyte u bliskich przyjaciół, kolegów i koleżanek. Młodzież naszej szkoły miała szansę wykazania się swoimi umiejętnościami, biorąc udział w konkursie "Mam Talent!", który przeprowadzono 1 czerwca 2012 r. Celem imprezy było zaprezentowanie ciekawych zdolności i wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących swoje niepospolite możliwości.

    Do konkursu zgłosiło się prawie 70 uczniów z klas 0-6. Mimo ogromnego stresu, każdy z uczestników poradził sobie w wyśmienity sposób. Uczniowie zaprezentowali talenty wokalne, muzyczne, taneczne, plastyczne, satyryczne, recytatorskie, techniczne, etc. Tematyka prezentacji była zróżnicowana, toteż impreza nacechowana była specyficznym i zaskakującym kolorytem. Prowadzący - Igor Galant i Mikołaj Tomczyk, łączyli poszczególne występy niemal jak zawodowi konferansjerzy. Dziękujemy im za to serdecznie!

    Nasza pierwsza edycja "Mam Talent!" zorganizowana została przez panią Annę Kuczmerę wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego. Do oceny talentów powołane zostało trzyosobowe grono sędziowskie, w skład którego weszli nauczyciele, wcielając się w role znanych z TV jurorów: Agnieszkę Chylińską zagrała pani Aneta Golisz, Małgorzatę Foremniak - pani Beata Jaśkiewicz, a Kubę Wojewódzkiego - pani Aleksandra Grabiec. Liczne akcesoria i dekoracje opracowane zostały przez panie: Dorotę Lisowską, Wiolettę Banaś, Beatę Jaśkiewicz, Aleksandrę Grabiec, Katarzynę Janas oraz pana Michała Warchoła.

    Ocenie jury podlegała, jakość występu, oryginalność wykonania, estetyka i tematyka pracy oraz wrażenie wywarte na widzach - jednak ostatnie zdanie zawsze należało do publiczności. To ona decydowała o końcowym wyniku rywalizacji. Wszyscy bawili się wyśmienicie, co niejednokrotnie objawiało się gromkim aplauzem i ogólną euforią! Na widowni nie zabrakło również Dyrektora Szkoły i jego zastępcy: Ewy Klich i Katarzyny Stolarskiej, które to panie bacznie obserwowały i podziwiały występy uczniów.

    Wysoki i wyrównany poziom artystyczny widowiska postawił publiczność przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszego uczestnika. Po zliczeniu wszystkich głosów przez najstarszych członków chóru "A VISTA" oraz panią Annę Rudnikowską, został podany z niecierpliwością oczekiwany końcowy werdykt.

Największą liczbę głosów zdobyli:

 - Oleszczuk Aleksander, nr 39 (kl. 0d) - 99 głosów,  
 - Mularska Julia, Dziedzic Klaudia, nr 25 (kl. 3a) - 54 głosy,  
 - Kwiatkowska Maria, Kustra Daria, nr 19 (kl. 2b) - 42 głosy,  
 - Cyga Natalia, Koral Ola, Wosztyl Oliwia, nr 33 (kl. 5a) - 36 głosów,  
 - Barańska Anna (kl. 6b), Osuch Karolina, nr 36 (kl. 6c) - 33 głosy,  
 - Cygan Klaudia, Szczechowska Weronika, nr 34 (kl. 5c) - 30 głosów,  
 - Wosztyl Eliza, nr 5 (kl. 1a) - 16 głosów.  
   

    Jesteśmy dumni z występu wszystkich odważnych i utalentowanych - BRAWO!!! Osoby wyróżnione wystąpią w naszej szkole podczas festynu rodzinnego, który odbędzie się dnia 16 czerwca 2012 r.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 
Anna Kuczmera


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"