Z jabłkiem w roli głównej

    "Owoce i warzywa - to dar z Krainy Witaminy" jest cyklem programów promowanych przez Związek Sadowników zachęcający do spożywania owoców i warzyw.
    Na zaproszenie p. dyrektor Joanny Klich w dniu 10.01.2012 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli TVP, którzy to nagrali z udziałem uczniów z klasy IIIa jeden odcinek programu do kampanii telewizyjnej magazynu edukacyjnego pt. "Ciocia Jabłonka i Wujek Seler z Krainy Witaminy". W roli głównej naszego nagrania wystąpiło "Jabłko". Uczniowie w ciekawszy niż zwykle sposób, w formie zabawy i dramy przyswajali sobie wiadomości na temat elementów zdrowego stylu życia, właściwego żywienia oraz witamin, minerałów i wartości odżywczych owoców, a wszystko to w pięknej owocowo-witaminowej scenerii, którą przygotowały panie Dorota Lisowska i Agnieszka Lis oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wspaniale się bawiły, brały udział w zajęciach i śpiewały piosenki. Wszystkie poczynania związane z przygotowaniami i nagraniem monitorowała i wspierała dyrekcja szkoły - p. Joanna Klich i p. Katarzyna Stolarska.

    Głównym punktem nagrania było samodzielnie przygotowanie pysznych deserów i dekoracji z jabłek. Pod okiem wychowawcy klasy i przy pomocy pań kucharek, uczniowie w grupach wykonali pyszny deser ryżowy z jabłkiem smażonym oraz jabłka zapiekane z malinami. Do dekoracji stolików powstały wykonane poprzez sprawne manualnie rączki trzecioklasistów, piękne choinki oraz jeżyki jabłkowe, zaś wspólne spożywanie własnoręcznie przygotowanych posiłków miało stać się doskonałą zachętą do wyrobienia sobie nawyku jedzenia owoców jako skarbnicy witamin.
    Podczas nagrania dzieci udzielały również indywidualnych wywiadów odpowiadając na pytania - Czy lubią jabłka?, Jak często i pod jaką postacią je jedzą?, Jak wykorzystuje się je w domu?, Jakie mają wartości odżywcze? itp.
    Mocno zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia dzieci wspaniale się bawiły, a wrażenia i emocje zawiązane z debiutem w programie telewizyjnym będą bardzo miłym wspomnieniem. Teraz niewątpliwie pozostaje tylko niecierpliwie czekać na datę emisji programu.

 
wychowawca klasy
Elżbieta Śmiechowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"