Chór "A Vista" śpiewał gospel

    W dniach 3-4 grudnia 2011 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie) odbyły się IV Ogólnopolskie Wokalne Warsztaty Gospel, prowadzone przez znanego i cenionego w Europie oraz Stanach Zjednoczonych dyrygenta, kompozytora, wokalistę i aranżera Petera Francisa z Londynu. Jego pomocnikiem i prawą ręką była pani Lea Kjeldsen - mieszkająca w Polsce obywatelka Danii, która od kilkunastu już lat zajmuje się popularyzacją muzyki gospel w naszym kraju.
    Znaczącą grupę spośród wszystkich uczestników warsztatów stanowiły dzieci śpiewające w chórze "A Vista" (PSP Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach) pod kierownictwem pani Anny Kuczmery. Podczas dwóch dni intensywnych ćwiczeń i prób, chórzyści poznali kilkanaście angielskojęzycznych pieśni gospel, zaznajomili się z kanonami estetyki obowiązującymi w tego rodzaju muzyce, a przede wszystkim świetnie się bawili - głównie za sprawą niezmordowanego i niezrównanego Petera Francisa - człowieka o wielkiej pasji oraz osobowości emanującej mnóstwem pozytywnych emocji.
    Warsztaty zakończyły się koncertem galowym przy licznym i entuzjastycznym udziale publiczności. Na zakończenie, instruktorzy i organizatorzy gorąco podziękowali uczestnikom za pracę, jaką razem wykonali w ciągu dwóch dni.
    Chórzyści z Pionek zostali serdecznie pożegnani i zaproszeni na kolejne warsztaty gospel, choć przyznać trzeba, że i bez takiego zaproszenia zjawiliby się na nich niezawodnie - już teraz wielu z nich z niecierpliwością myśli o następnym spotkaniu z Peterem i Leą.

    Tytułem uzupełnienia aktualnych informacji o działalności chóru "A Vista", należy dodać, że pobyt pionkowskich chórzystów w Stąporkowie poprzedzony był listopadowym wyjazdem do Starachowickiego Centrum Kultury, gdzie chór wystąpił w koncercie pieśni patriotycznych, stanowiącym regionalne podsumowanie kolejnej edycji programu rozwoju chórów szkolnych "Śpiewająca Polska".

Większa galeria zdjęć z warsztatów i koncertu galowego w Stąporkowie.

Anna Kuczmera
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"