Pierwszaki ruszają po przygodę

    W dniu 28 maja 2012 r. wszystkie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Bałtowa. W miejscowości tej znajduje się park dinozaurów.

    Wzdłuż ścieżki edukacyjnej wiodącej przez dzieje Ziemi ustawiono naturalnych rozmiarów rekonstrukcje ponad siedemdziesięciu gadów kopalnych, które oglądaliśmy z zachwytem. Wędrując tym szlakiem dotarliśmy do muzeum. Podziwialiśmy kolorowe minerały i skamieniałości. Następnie udaliśmy się do zwierzyńca. Przeżyliśmy tam dziką przygodę podróżując przez bałtowskie safari amerykańskim schoolbusem. Obserwowaliśmy stado dostojnych jeleni i muflonów, bydło szkockie, wielbłądy, strusie, pełne gracji daniele oraz wiele innych zwierząt. Najbardziej spodobała nam się wielbłądzica Zosia, która przybiegła do nas reagując na swoje imię.

    Spacerując wśród wybiegów dolnego zwierzyńca mieliśmy możliwość poznać barwny świat ptaków i małych ssaków. Zobaczyliśmy kolorowe papugi, żurawie, ibisy oraz rzadko spotykane gatunki gęsi, kaczek, bażantów i gołębi. Zachowanie skunksów, szopów oraz małpek spowodowało uśmiech na naszych twarzach. Po atrakcjach był czas na posiłek.

    Najedzeni i wypoczęci ochoczo uczestniczyliśmy w warsztatach paleontologicznych w Sabałówce. Samodzielnie szukaliśmy skamieniałości i układaliśmy dinopuzzle.

    Na zakończenie wycieczki resztkę sił i energii zużyliśmy bawiąc się na placu zabaw. Rozbawieni udaliśmy się w stronę straganów z pamiątkami, by wydać ostatnie pieniądze. Tak udany wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

 
Aneta Gałkowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2011/2012"