Wycieczka integracyjna
do Muzeum Wsi Radomskiej

    Dnia 7 czerwca 2011 r. uczniowie klas IIb, IIc, VIb pojechali na wycieczkę do Radomia. Dzieci zwiedzały Muzeum Wsi Radomskiej. Zobaczyły wnętrze chałup, w których żyli chłopi. Dowiedziały się, czym zajmowali się, jak spędzali wolny czas.
    Duże zainteresowanie wzbudził stary wiatrak oraz stodoła z pojazdami, którymi poruszali się ludzie w dawnych czasach.
    Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt: "Od ziarenka do bochenka". Wysłuchali opowieści, jak z ziarna powstaje mąka, a potem pieczywo. Dużo radości sprawiło dzieciom formowanie drożdżowych bułek, które po upieczeniu smakowały doskonale.
    W drodze powrotnej na dzieci czekała kolejna niespodzianka. Cała grupa została zaproszona do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomiu.
    Pani kierownik internatu opowiedziała dzieciom, kto mieszka i pracuje w internacie. Dzieci poznały osoby niepełnosprawne, dowiedziały się, jak należy je traktować. Wręczyły słodkie upominki mieszkańcom ośrodka, a także obraz wykonany przez uczennicę klasy IIc - Natalię Amanowicz.
    My także otrzymaliśmy prezent - skarbonkę "słonia".
    Potem dzieci zostały zaproszone na piknik. Były słodycze, napoje, pieczone kiełbaski, lody i wspólna zabawa na świeżym powietrzu.
    Mamy nadzieję, że współpraca naszej szkoły z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, będzie nadal kontynuowana, aby integracja szeroko rozumiana służyła wszystkim dzieciom.

 
Organizatorzy:
  - Marzena Janduła
- Renata Szewczyk
- Aneta Gałkowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"