Ślubowanie klas pierwszych

"A teraz zbiórka pierwszaki!
Ananasy i bączki!
Weźmy się szybko za rączki,
Bo ślubowania czas bliski."

    W dniu 28 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Pionki p. Marek Janeczek, Przewodniczący Rady Miasta p. Dariusz Dolega, Przewodniczący Rady Rodziców p. Michał Golbert, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie klas starszych. Najważniejsi byli jednak najmłodsi uczniowie oraz ich rodzice i najbliżsi.
    W jesienno-bajkowy świat wierszy i piosenek wprowadzili najmłodszych uczniowie klas II, którzy byli gospodarzami programu. Aby zasłużyć na przyjęcie do grona szkolnej społeczności, pierwszaki musiały wykonać wiele zadań i zdobyć czarodziejskie klucze. Dzięki nim Dobra Wróżka zdjęła z nich złe zaklęcie, co utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że uczniowie pięknie zdali egzamin i mogą być pasowani na uczniów.

    Ślubowanie przeprowadziły i aktu pasowania na ucznia dokonały pani dyrektor Ewa Klich i wicedyrektor pani Katarzyna Stolarska. Przejęte pierwszaki wyglądały bardzo uroczyście. Z dumą przyjmowały gratulacje i życzenia oraz drobne upominki od swoich starszych kolegów i koleżanek z klas III.

    Potem były wspólne fotografie, zabawa i tańce na "Balu pierwszaka", który odbył się w naszej szkole po raz pierwszy.

    A teraz cóż... Pozostała już tylko ciężka praca i nauka. Życzymy samych sukcesów.

Wychowawcy klas II
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"