ZBIERAJĄC NAKRĘTKI - POMAGAMY INNYM

    W ostatnim czasie w regionalnej prasie można przeczytać o organizowaniu pomocy na rzecz pewnej niepełnosprawnej dziewczynki. Jedną z proponowanych form jest zbieranie plastikowych nakrętek. Widząc możliwość pomocy potrzebującej, uczniowie klasy IVb - oddziału integracyjnego naszej szkoły, przystąpili do ich zbierania. W niedługim czasie udało nam się zgromadzić całkiem okazałą liczbę tj. około 10000 sztuk. Zdecydowanie wyróżniła się wśród nas Samanta, która wraz z całą swoją rodziną przekazała ponad 7000 sztuk korków.
    Udając się z wizytą do radomskiego teatru postanowiliśmy, przy okazji, dostarczyć nakrętki do Fundacji Kawalerów Maltańskich w Radomiu. Organizacja ta świadczy pomoc osobom niepełnosprawnym. Oprócz miłego przyjęcia, otrzymaliśmy tam również informacje o osobie, której zbierane przez nas nakrętki mają pomóc.
    Dowiedzieliśmy się, że jest to rówieśnica uczniów, 10-letnia Małgosia, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Nie chodzi i nie mówi. Potrzebuje stałej pomocy. Fundusze uzyskane ze zbiórki nakrętek (700zł za tonę) mają sfinansować wyjazd Małgosi na obóz rehabilitacyjny. W ciągu miesiąca Fundacja zdołała zebrać 980 kg.

    Przekonani, że warto pomagać, postanowiliśmy dalej gromadzić nakrętki. Zachęcamy innych uczniów naszej szkoły by przystąpili do akcji.

Dodatkowych informacji mogą udzielić uczniowie klasy IVb i ich wychowawca.

Ewa Zamorska
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"