Karta rowerowa dla czwartoklasisty

    Pełni wiary we własne siły i wiadomości zdobyte na lekcjach techniki, uczniowie klas czwartych, przystąpili w dniu 20 maja 2011 r. do egzaminu sprawdzającego wiadomości niezbędne do uzyskania karty rowerowej. Dodatkowym przeżyciem tego wydarzenia był fakt, że po raz pierwszy w komisji egzaminacyjnej znajdowali się przedstawiciele policji.
    Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu wykazali się wystarczającą wiedzą, aby przejść do II etapu egzaminu - jazdy rowerowej po torze przeszkód.
    Egzamin z jazdy odbył się 23 maja 2011 r. na boisku szkolnym. Organizatorzy ustawili profesjonalny tor przeszkód, który był odpowiednikiem drogi z przejściem dla pieszych i skrzyżowania o ruchu okrężnym. Dzieci musiały wykazać się nie tylko znajomością przepisów, ale również umiejętnością jazdy na rowerze w różnych warunkach np.: zatrzymywaniem w określonym miejscu, wykonaniem "ósemki" i slalomu.
    Dzień 7 czerwca został wyznaczony na egzamin dla tych uczniów, którzy nie mogli przystąpić z różnych przyczyn do egzaminu w pierwszym terminie. Egzamin wyglądał w taki sam sposób jak poprzednio. Uczniowie pisali test sprawdzający i pokonywali tor przeszkód.
    Komisja w składzie: mgr Agnieszka Lis - nauczyciel techniki, sierż. sztab. Dominik Abramczyk i mł. asp. Sławomir Kortus, po dokonaniu oceny i podliczeniu punktów zdecydowała, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu otrzymają karty rowerowe.

mgr Agnieszka Lis
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"