Pójdźmy wszyscy do stajenki!

"Marana tha! Przyjdź Panie Jezu, w Twej chwale do nas zejdź.
Marana tha! Usłysz wołanie Panie, gdy wieki się wypełnią."

    W dniu 22 grudnia 2010 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane przez uczniów klas starszych. Przedstawienie wprowadziło widzów w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Całość w pięknej oprawie muzycznej w wykonaniu uczniów. Skrzypce, flet, wesołe kolędy towarzyszyły przedstawieniu, które przypomniało historię mającą ponad 2000 lat.

    A zaczęło się zwyczajnie... od podróży Maryi i Józefa do Betlejem. Potem, (znane wszystkim) problemy ze znalezieniem noclegu. Wszak w Betlejem tłok, bo wszyscy przybyli, aby dać się zapisać. Trochę tajemnicy i zaskoczenia, gdy pasterze spotykają anioła i... dowiadują się, że oto ma wydarzyć się coś dla nich niepojętego.

    Kolejny etap opowieści to spotkanie z żądnym władzy Herodem oraz trzema mędrcami, a może królami, którzy pochodzili z krain leżących gdzieś daleko na wschodzie. Z jednej strony śmierć, którą niesie Herod mordujący tysiące dzieci - pycha i egoizm wspierany podszeptami szatana i królewskich doradców. Z drugiej zaś pragnienie wiedzy i dążenie do spotkania z potęgą Boskości, które każe podążać trzem królom za nowo rozbłysłą gwiazdą.
    Finał zaś... tragiczny dla Heroda, a dla nas nauka i możliwość spotkania, przy jakże budującym przedstawieniu.

    Dźwięki wpadających w ucho kolęd i atmosfera nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pozwoliły nam łagodnie przejść z okresu nauki w czas świąteczny.
    Na koniec pani dyrektor Joanna Ewa Klich w krótkim wystąpieniu, przybliżyła uczniom treści związane z ideą Wigilii Bożego Narodzenia, a wszystkim zgromadzonym życzyła zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.
    Po wspólnym obejrzeniu jasełkowego przedstawienia, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, gdzie mieli okazję spędzić kilka chwil, w jakże odmiennej - już prawie świątecznej - atmosferze, przy stołach, na których znalazło się wiele pysznych świątecznych smakołyków.

A. Malinowska, M. Pęczek
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"