Finał konkursu matematycznego
"DOOKOŁA KOŁA"

    Od czterech lat w uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursie matematycznym (z wykorzystaniem programu Power Point) organizowanym w Publicznym Gimnazjum nr 2 dla szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku odbył się on pod nazwą "Dookoła Koła". Uczniowie musieli przygotować prezentacje multimedialne o kole i okręgu, a następnie zaprezentować je przed komisją konkursową. Temat dla naszych uczniów nie był łatwy, gdyż obejmował materiał nierealizowany w szkole podstawowej. Nasi przedstawiciele miło zaskoczyli komisję swoją wiedzą, pomysłowością i kreatywnością.

    Do finału zakwalifikowało się m.in. pięcioro uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5: Bąk Sandra VIa, Galant Igor Va, Mazur Klaudia VIa, Stolarski Kacper Vc, Żuchowska Adrianna VIa, sam finał konkursu "Dookoła koła" odbył się 28 stycznia.
    Wszystkie prace były bardzo ciekawe, ale na szczególną pochwałę zasługuje Kacper Stolarski, który przygotował świetną prezentację i przedstawił ją w interesujący sposób. Otrzymał od komisji maksymalną ilość punktów. Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!!!!!!!

W grupie szkół podstawowych (wszyscy z PSP5) kolejne miejsca zajęli:

  • I miejsce - Kacper Stolarski
  • II miejsce - Adrianna Żuchowska
  • III miejsce - Igor Galant
  • IV miejsce - Klaudia Mazur
  • V miejsce - Sandra Bąk

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.

 
M. Szwankowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"