ZAWSZE BEZPIECZNI

    Tradycją w naszej szkole jest, iż każdego roku we wrześniu organizowane jest dla klas pierwszych spotkanie z policjantami na temat "Bezpieczeństwo dziecka w ruchu drogowym".
    W tym roku gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, nadkomisarza Stanisława Popiela i aspiranta sztabowego Mirosława Guzińskiego.
    Spotkanie było przygotowane bardzo ciekawie z wykorzystaniem programów multimedialnych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach tym bardziej, że były nagrody w postaci gier planszowych. Każde dziecko, które udzieliło poprawnej odpowiedzi na zadane przez policjanta pytanie otrzymywało grę.
    Kolejnym punktem spotkania był pokaz ręcznego kierowania ruchem przez policjanta. Dzieci zapoznawały się ze znaczeniem poszczególnych gestów i same też próbowały tej niełatwej sztuki.
    Na koniec wszyscy obejrzeliśmy film pt. "Bezpieczna droga z radami Spongeboba". Tytułowy Spongebob zadawał dzieciom pytania, a one miały do wyboru trzy odpowiedzi. Oczywiście tylko jedna była prawidłowa. Dzieci wspaniale się bawiły i wiele nauczyły. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i książeczki będące kodeksem drogowym dla małego uczestnika ruchu drogowego.
    Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Niektórzy z uczniów mogli również sprawdzić, czy jest im do twarzy w policyjnej czapce.

Elżbieta Wojdyło
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"