NUDA NIE MA SZANS...

    Ferie zimowe już za nami. Ten wolny czas był dla uczniów PSP nr 5 w Pionkach okazją do aktywnej działalności, alternatywą do nudy i siedzenia w domu przed telewizorem lub komputerem. Zaproponowany na ten okres harmonogram zajęć w naszej szkole miał na celu stworzenie okazji do odbierania jej nie tylko jako miejsce do nauki szkolnej, ale również miejsce, gdzie można miło i bezpiecznie bawić się, rozwijać kreatywność, twórcze zaangażowanie a także swoje zainteresowania.

    Każdego dnia przez cztery godziny można było ciekawie spędzić tu czas. A oferta zajęć była tak bogata, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie - gry i zabawy świetlicowe (m.in. turnieje szachowe, karaoke, projektowanie komiksu, warsztaty plastyczne, układanie puzzli, projekcja filmów), turnieje sportowe (m.in. tenis stołowy, badminton, piłka nożna, ligi klas), zajęcia zręcznościowo- zwinnościowe i lekkoatletyczne, a także zajęcia nauki i doskonalenia pływania na basenie.

    Uczniowie mogli wziąć udział również w nieco niekonwencjonalnych formach działań. Były to warsztaty wikliniarskie, bibułkarstwo oraz wspólne redagowanie bajki, wykonanie kukiełek i scenografii do jej inscenizacji.

    Wikliniarstwo to świetna zabawa rzemieślnicza. Integruje towarzysko oraz pobudza wyobraźnię. Każdy z uczestników tych zajęć otrzymał wiklinę i proste narzędzia i miał okazję poznać podstawowy splot wikliniarski oraz etapy wykonania koszyka. Efektem pracy były małe koszyczki i wiklinowe listki.

    Bibułkarstwo to stary, trochę już zapomniany zwyczaj "kręcenia z bibuły". Uczniowie, którzy wybrali tę formę spędzenia wolnego czasu poznali tajniki składania, wycinania i łączenia bibuły. Rezultatem ich pracy był piękny, kolorowy bukiet kwiatowy.

    Uwieńczeniem wysiłku uczniów zajmujących się redagowaniem bajki było sfilmowanie gotowego przedstawienia kukiełkowego, w całości przygotowanego przez dzieci. Na szczęście kamera nie peszyła młodych artystów i efekt był zachwycający.

    Tak więc w PSP nr 5 w czasie ferii zimowych nuda nie miała szans. Dzieci mogły w sposób bezpieczny i atrakcyjny spędzić ten wolny od zajęć szkolnych czas.

B. Wójcik


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"