Niecodzienna lekcja polskiego w VB

    13 grudnia 2010 roku trzynastu uczniów kl. VB zaprezentowało dla swoich kolegów oraz zaproszonych gości scenkę z życia bogów greckich na podstawie mitu pt. "Demeter i Kora".
    Przedstawienie zapowiedział narrator (Michał Miękus). Główna bohaterka, Kora (Kinga Jaśkiewicz) wraz z nimfami (Justyna Kasica i Gabriela Gogacz) biegały po łące zachwycone wonią pięknego kwiatu Narcyza. Pomimo przestróg swej przyjaciółki Kiane (Karolina Bieńkowska) i matki Demeter, (Zuzanna Szwankowska) Kora zrywa kwiat. Wtedy robi się ciemno, z nieba słychać grzmoty, a z ziemi wyłania się Hades (Michał Krzysztofik) i porywa biedną Korę. Zrozpaczona matka rzuca klątwę na ziemię. Skrzydlaty posłaniec bogów Hermes (Jakub Bielec) przybywa do niej, aby opowiedzieć o smutku ludzi (w tych rolach Anna Barańska, Weronika Sałek, Daria Białas, Marlena Domańska). Wezwana przez Zeusa (Jakub Pucułek) Demeter dowiaduje się o powrocie swej córki - Persefony - na Ziemię . Na 3 miesiące musi ona jednak wracać do podziemi, wtedy Ziemia okrywa się smutkiem i przyroda zamiera.
    Wszyscy aktorzy doskonale wcielili się w role bohaterów mitycznych, przygotowali piękne stroje oraz scenografię. To była niezwykła lekcja!

 
Kinga Jaśkiewicz


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"