Obchody 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej

    17 września na cmentarzu przy ulicy Kozienickiej odbyły się miejskie obchody 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dzień 17 września zapisał się na trwale w historii Polski. W 1939 roku Związek Sowiecki zaatakował Polskę. My - Polacy nie możemy zapominać o naszej przeszłości, powinniśmy czcić pamięć poległych i rozwijać swój patriotyzm.
    W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta, w tym oczywiście i naszej "Piątki". Poczet sztandarowy PSP Nr 5, wszyscy nauczyciele i wychowawcy wraz z delegacjami uczniów udali się na mszę świętą na "nowy" cmentarz. Nie zabrakło też pocztów sztandarowych pozostałych pionkowskich szkół i organizacji.
    Nasi uczniowie ze skupieniem wysłuchali przemówienia burmistrza Marka Janeczka, a następnie złożyli wieniec od całej społeczności PSP Nr 5 na "górce zasłużonych". Później odbyła się msza święta, której przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Bujnowski.
Uroczystości dobiegły końca, ale w każdym z nas - od tych najmłodszych, do nieco starszych pozostała nuta zadumy nad tymi trudnymi i bolesnymi wydarzeniami z naszej historii.

Katarzyna Stolarska
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"