"PIĄTKA" NAJLEPSZA
W BYŁYM WOJWÓDZTWIE RADOMSKIM

    I miejsce w finale międzypowiatowym dla Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach w XIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

    Finał międzypowiatowy rozegrany został 13.05.2011 r. w Radomiu. Po pięciu etapach eliminacji i pokonaniu 10 reprezentacji innych szkół "piątka" dotarła do zawodów najwyższego szczebla w eliminacjach radomskich.
    Zawody te rozgrywane były systemem - każdy z każdym (2x10 minut), a gra odbywała się na boisku 40m x 20m, bramki 2m x 5m, pięciu zawodników w polu i bramkarz. Wszystkie spotkania były ciekawe, a poziom zawodów wysoki.
    Zespołem, który rozdawał karty w tym dniu była drużyna z Pionek. Po dwóch meczach szkoła Nr 5 z Pionek zapewniła sobie awans do Finału Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
    O krok od finałów była 9-tka z Radomia, ubiegłoroczny zwycięzca po wygraniu pierwszego spotkania ze Zwoleniem, w drugim starciu z 17-tka z Radomia prowadził 3:0 do przerwy i jedną nogą był już w finałach. Jednak pewność siebie, niepotrzebne zmiany oraz ambicja chłopców z 17-tki doprowadziły do remisu 3:3.
    Decydujące okazało się spotkanie PSP Nr 5 Pionki - PSP Nr 9 Radom, zakończone wynikiem 1:0. Pionki zrewanżowały się za ubiegły rok i zagrały dla 17-tki z Radomia, która tym sposobem awansowała do finałów.

Wyniki naszego zespołu:

PSP Nr 17 Radom - PSP Nr 5 Pionki 0:1
PSP Zwoleń - PSP Nr 5 Pionki 1:3
PSP Nr 9 Radom - PSP Nr 5 Pionki 0:1

Kolejność końcowa:

- I miejsce PSP Nr 5 Pionki
- II miejsce PSP Nr 17 Radom
- III miejsce PSP Nr 9 Radom
- IV miejsce PSP Zwoleń

Nasz zespół występował w następującym składzie:

Broński Błażej, Czerski Michał, Grabowski Marcel, Śwital Damian, Broński Igor, Artur Zawodnik, Michał Chojnacki, Patryk Wojda, Łukasz Wesołowski, Adrian Buderkiewicz, Piotr Jaroszek. Opiekunem zespołu był nauczyciel/trener - Leszek Sekuła.

Zdjęcia wyciągnięte z filmiku nagranego komórką - dlatego jakość zdjęć jest taka jaka jest :-(
 
L. Sekuła


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"