DZIEŃ MAMY W ZERÓWKACH

Gdybym tysiąc kwiatów miał,
wszystkie bym je ludziom dał -
bo gdy kwitnie cała ziemia,
nikną troski i zmartwienia.

Ale serce jedno mam.
Komuż serce moje dam?
Dam je tobie mamo miła,
Bo w nim miłość, radość, siła.

    Dzień mamy obchodzimy corocznie w maju. Święto to, ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości oraz podziękowanie za dar życia i trud włożony w wychowanie.
    Tego dnia, dzieci zwykle obdarowują swoje mamy własnoręcznie wykonanymi laurkami. My - oprócz upominków przygotowaliśmy wspaniały program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek, inscenizacji i tańców.
    Dzieci ze wszystkich zerówek wraz z wychowawcami, z ogromnym zapałem przygotowywały się do występu od kilkunastu dni, a efekty tej pracy można było zobaczyć na wzruszonych twarzach zaproszonych gości.
    Uroczystość naszą uświetnili swą obecnością: pan Burmistrz Marek Janeczek, pan Bohdan Tosza i pan Stanisław Pacan oraz Dyrekcja Szkoły w osobach pani Dyrektor Joanny Ewy Klich i pani Wicedyrektor Katarzyny Stolarskiej.
    Po przywitaniu przez panią dyrektor wszystkich przybyłych na to szczególne spotkanie, "zerówkowicze" rozpoczęli swoje pełne zaangażowania występy. Płynące z głębi małych serc życzenia, skierowane do wszystkich mam w słowach piosenek i wierszy sprawiły, że każda mama była dumna ze swojej pociechy, a wszyscy obecni mogli doświadczyć prawdziwej radości, wyrażanej w jakże prosty i naturalny sposób.
    Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi wychowankowie też będą tak pięknie obchodzić ten dzień, a w pamięci wszystkich obecnych, to spotkanie będzie jednym z najmilszych wspomnień.

 
wychowawcy grup "zerowych"


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2010/2011"