Wakacje, znów będą wakacje...

    Taki właśnie był motyw przewodni akademii kończącej rok szkolny 2009/2010 w PSP Nr 5 w Pionkach.
    Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły od powitania wszystkich zgromadzonych, tzn. rodziców, uczniów i nauczycieli. Następnie wprowadzono sztandar szkoły, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy. Kolejnym, bardzo ważnym punktem uroczystości, było przekazanie przez uczniów klas VI Sztandaru Szkoły - uczniom klas piątych.
    Niezmiernie ważny i uroczysty moment to wręczanie przez dyrektora - w obecności wychowawców poszczególnych klas - listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klas VI-tych mających szczególne wyniki w nauce i oczywiście wzorowe zachowanie. Zwyczaj wręczania listów gratulacyjnych jest w naszej placówce kontynuowany już od kilku lat. Pragniemy w ten sposób wyróżnić najwybitniejszych uczniów, ale przede wszystkim wyrazić nasze uznanie i szacunek rodzicom za trud, jaki wkładają każdego dnia w wychowanie swoich pociech. Jest to nagroda wyjątkowa - zazwyczaj tylko jeden uczeń z każdej klasy szóstej może być do niej wytypowany. W tym roku byli to: Maria Mamica (6a), Natalia Jaroszek (6b), Zuzanna Mazur (6c) i Paulina Tuszyńska (6d).

    Część oficjalną zakończyło wyprowadzenie sztandaru, a potem rozpoczęła się część artystyczna akademii. Przygotowali ją uczniowie klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawców: p. Aldony Sokołowskiej, p. Elżbiety Wojdyło, p. Małgorzaty Chmielnickiej i p. Katarzyny Stolarskiej. Scenografią była plaża, woda i bajecznie zielone palmy, pod którymi już na uroczystości zakończenia roku szkolnego wypoczywała część naszych uczniów. Niektórzy byli wygodnie rozparci na leżakach, inni opalali się leżąc na "piasku", a jeszcze inni - "zmęczeni upałem" - zażywali kąpieli. Jak to na wakacjach towarzyszyła nam również piosenka "Wakacje" w wykonaniu kabaretu OTTO. W trakcie akademii okazało się, że na wakacje czekają nie tylko dzieci, ale także dorośli, w tym również pracownicy szkoły. Miłym akcentem kończącym akademię były podziękowania dla grona pedagogicznego złożone przez Samorząd Szkolny oraz uczniów klas VI-tych na ręce Pana dyrektora Wojciecha Banasia i Pani wice dyrektor Ewy Zamorskiej. Akademię zakończył występ uczennic z klasy VIc, które przygotowały inscenizację do piosenki Elektrycznych Gitar - "Koniec". To było prawdziwe show, niemal koncert rockowy - dziewczyny mają talent!

    Zanim jednak rozeszliśmy się do klas, aby odebrać świadectwa, jeszcze kilka chwil spędziliśmy na zrobieniu pamiątkowych zdjęć.

Elżbieta Wojdyło
 
ABSOLWENCI ROKU SZKOLNEGO 2009/2010


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"