MIKOŁAJKOWA
wyprawa do teatru

    Dzień świętego Mikołaja znany jest chyba na całym świecie - wtedy to grzeczne dzieci otrzymują prezenty, a niegrzeczne? - chyba rózgę... Ale my tego nie wiemy, bo zawsze byliśmy grzeczni!!! :-)
    Uczniowie klasy IIIa i IIIc z PSP Nr 5 w Pionkach, też otrzymali prezenty mikołajkowe. Jednym z nich była wycieczka klasowa do Radomia tuż przed świętem Mikołaja (3 grudnia). Program wycieczki obejmował m. in.:

2 godzinną zabawę na kręgielni

    To był strzał w 10! Gra w kręgle stała się ostatnio bardzo powszechna w naszym kraju. Na świecie znana jest już od bardzo dawna, jednak starożytne kule do gry w kręgle były bardzo ciężkie, gdyż wyrabiano je z kamienia. Obecnie gra w kręgle znana jest bardziej jako bowling. Współczesne kule do gry mają otwory na palce (ułatwiają rzut) oraz inną niż kiedyś ilość kręgli przeznaczonych do zbicia. Technika gry w kręgle również została ulepszona. Jeśli chodzi o powrót kuli po rzucie do gracza, dokonuje się to automatycznie za sprawą specjalnego urządzenia, a zdobyte punkty liczy automatycznie maszyna i nie trzeba się zbytnio "głowić".
    Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zgodni, że w niedługim czasie musimy znów udać się na kręgielnię.

Oglądanie spektaklu "Awantura o Basię"

    W Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu mogliśmy obejrzeć spektakl oparty na znanej książce, która jest również lekturą klasy III. Ostatnio omawialiśmy w szkole fragmenty książki Kornela Makuszyńskiego na podstawie, której przedstawienie to było zrealizowane.
    "Awantura o Basię" to świetne przedstawienie z pięknymi piosenkami. Potwierdza starą jak świat prawdę, że warto dawać dobro innym oraz, że miłość rodzi miłość. Być może potwierdza także tezę, że los każdego z nas zapisany jest gdzieś w gwiazdach...
    To było naprawdę wzruszające.

(zdjęcia z przedstawienia zaczerpnięto ze strony Teatru Powszechnego w Radomiu)
 
K. Stolarska, M. Chmielnicka


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"