Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia
PSP Nr 5 w Pionkach

    27 października 2009 r. uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Pionkach złożyli Uroczyste Ślubowanie. Tradycją naszej placówki stało się to, że właśnie w miesiącu październiku, szkoła radośnie przyjmuje w swoje szeregi pierwszaków. Nauczyciele i uczniowie klas II odpowiedzialni za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości, co roku starają się "wybitnie" wywiązać ze swojego zadania. Podobnie było i tym razem. Program artystyczny rozpoczął taneczny korowód bajkowych postaci. W pięknych strojach, w tajemniczej scenerii, w rytm piosenki "Był sobie król" śpiewanej przez uczniów i nauczyciela wychowawcę klasy II, zaprosiliśmy pierwszaków do "Szkołolandii" - bajki prawdziwej, realnej, bo scenariusz do niej piszą sami uczniowie. Każdy w tej bajce jest ważny, każdy gra główną rolę. Podczas uroczystości, pierwszaki aktywnie uczestniczyły w zadaniach i zabawach przygotowanych przez starszych kolegów. Tańczyli "bogie bogie", poznali "Magiczną liczbę 5", rozwiązywali zagadki matematyczne, wykazali się znajomością liter i znaków drogowych. Sami przygotowali wspaniałe okrzyki i zaśpiewali piosenki. Wszystkich zgromadzonych na uroczystości szczególnie zachwyciła "Uczniowska poleczka" w wykonaniu uczniów klas II.

    Po części artystycznej rozpoczęła się ta najważniejsza dla pierwszaków - Uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia, którą przeprowadzili wspólnie: dyrektor PSP nr 5 mgr Wojciech Banaś i v-ce dyrektor mgr Ewa Zamorska. Rangi całej imprezie dodała obecność Burmistrza Miasta Pionki Pana Marka Janeczka, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Dariusza Dolegi, Przewodniczącej Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki przy Radzie Miasta Pani Jolanty Sieradzkiej - Chodkowskiej, Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu Pani Jolanty Mączyńskiej, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pana Henryka Jakubowskiego. A kiedy śpiewaliśmy hymn szkoły - "My Jana Pawła uczniowie, słowa ojca w czyn chcemy przemieniać ..." wielu osobom zakręciła się łezka w oku.
    Warto dodać, że w całej uroczystości wzięło udział około 140 dzieci, z tego 74 pierwszaków. Rodzice również nie zawiedli, sala gimnastyczna pękała w szwach. Oklaskom nie było końca. Mały Samorząd Uczniowski wręczył pierwszakom słodkie niespodzianki, a uczniowie klas III upominki. Po uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się do swoich sal, gdzie czekała na nich dodatkowa atrakcja - dyplomy i "małe, co nieco".

Joanna Klich - wychowawca kl. IIa
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"