"KUCHCIKOWO"
W KLASIE INTEGRACYJNEJ

IIIB

    Jak wiadomo dzieci lubią udawać dorosłych. Na piątkowych zajęciach 16-X-2009 r. miały do wykonania całkiem poważne zadanie. Musiały przygotować sałatkę jarzynową według przepisu zamieszczonego w ćwiczeniówkach. Rola rodziców, a właściwie mam - ograniczyła się jedynie do ugotowania niektórych warzyw.
    Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy rozpoczniemy przygotowywanie sałatki. Pamiętały o umyciu rąk przed przystąpieniem do pracy i założeniu fartuszków. Pracowały zgodnie, we wcześniej ustalonych grupach. Czasem jedynie prosiły o pomoc nauczyciela. Nasi podopieczni wymagający szczególnej troski i wsparcia pracowali pod czujnym okiem nauczyciela wspomagającego p. Aldony Sokołowskiej. Oni także poradzili sobie z zadaniem.
    Kiedy już sałatki były gotowe, rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Uczniowie porządkowali swoje stanowiska pracy: myli i pakowali narzędzia potrzebne do wykonania sałatek. Na koniec przystąpiono do degustacji. Sałatki były smaczne i każda nieco inaczej smakowała.
    W tym miejscu warto też dodać, iż dla naszej klasy nie był to debiut kulinarny. Na tym polu mamy już pewne sukcesy, gdyż w ubiegłym roku szkolnym 2008/2009 braliśmy udział w konkursie na potrawę regionalną w ramach Inicjatyw o charakterze lokalnym, służących budowaniu świadomości regionalnej na terenie województwa mazowieckiego - projekt "Swojskie klimaty". Uczniowie samodzielnie przygotowali masło i zajęli drugie miejsce. Tak więc może cała nasza klasa ma talent kulinarny?!

Zespół do Spraw Integracji
opracowała: Elżbieta Wojdyło
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"