"Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Kiedy zasiądziemy do stołu
w ten najpiękniejszy wieczór roku,
wieczór narodzin Syna Bożego,
kolęd, płatków śniegu, ciepła i miłości
Pomyślmy o człowieku, który jest od nas
Na odległość wyciągniętej ręki,
Odłammy dla niego kruszynę opłatka
Zanućmy pieśń o narodzinach Syna Bożego
By w tę noc nie było samotnych
By każdy z każdym dzielił się dobrym sercem,
By ktoś przypomniał sobie kolędę dawno zapomnianą,
By ktoś komuś przebaczył
By ktoś zamknięte drzwi otworzył.

    Nieomal dla każdego z nas święta Bożego Narodzenia to okres szczególny. Jest to czas, kiedy na świat przychodzi Chrystus, a wraz z Nim w naszych sercach rodzi się miłość, dobroć i miłosierdzie. W tych magicznych dniach zapominamy o codziennym pośpiechu, spotykamy się z bliskimi, pogrążamy w refleksji.
    21 grudnia w naszej szkole wszyscy odczuliśmy świąteczną atmosferę. Tego dnia cała społeczność szkolna zgromadziła się, by móc uczestniczyć w jasełkach. Występy uczniów rozpoczął chór szkolny odśpiewaniem pastorałek, a aktorska gra uczniów z klas III-VI przeplatana była skrzypcowym wykonaniem kolęd przez uczennice z naszej szkoły - Helenkę Wąsik (IIIb) i Zuzię Szwankowską (IVb).

    Było dużo zabawnych scenek, pojawiło się wiele barwnych postaci, a aktorzy stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło wielu wzruszających chwil, które sprawiły, że w naszych sercach ponownie narodził się Chrystus, aby pozostać w nich na zawsze.

    Na koniec pan Dyrektor Wojciech Banaś złożył wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych świat Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2010 roku.

Agnieszka Malinowska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"