Pierwszy Dzień Wiosny
"po grecku"

    W dniu 22 marca 2010 r. członkowie Szkolnego Koła Młodych Europejczyków "EURO 5" z panią Izabelą Warchoł - koordynatorką, w ramach swoich zajęć pozalekcyjnych i zgodnie z ustalonym harmonogramem "Miesiąca Kultury Greckiej", zorganizowali Konkurs Grecki. Przy współpracy nauczycielki języka angielskiego - pani Katarzyny Janas oraz Samorządu Uczniowskiego, przygotowano rywalizację sportową klas IV-VI w formie Greckich Igrzysk Olimpijskich. Celem konkursu było propagowanie inicjatyw uczniowskich dotyczących znajomości i popularyzacji wiedzy o państwach europejskich, zainspirowanie młodzieży do zdobywania doświadczenia na scenie i prezentacji wobec publiczności. Impreza odbyła się z okazji Pierwszego Dnia Wiosny i mogli w niej uczestniczyć uczniowie naszej szkoły.

    Prowadzącymi konkurs były: Karolina Korcz i Natalia Frysztak z kl. VIa.

W Konkursie Greckim klasy przygotowywały:

  • plakat o Grecji (na dużym brystolu);
  • posąg greckiego boga lub herosa (na wieszaku, na manekinie lub na wybranym uczniu z klasy wyznaczonym na dzień konkursu);
  • przedstawienie - scenkę z życia bogów i herosów greckich.

    Plakaty były bardzo różnorodne i mogliśmy podziwiać je, jako dekorację całej imprezy. Posągi - zarówno te żywe jak i na manekinach - bardzo pomysłowe.

    Jednak największy dowód talentu i kreatywności uczniów mogliśmy obejrzeć w czasie prezentacji fragmentów mitów greckich. Zobaczyliśmy w naszej sali gimnastycznej m.in. jak Dedal z Ikarem próbowali przelecieć nad morzem, co wyskoczyło z puszki Pandory, jak Prometeusz walczył o ogień i wiele innych scenek.

    Po obejrzeniu plakatów, posągów i przedstawień, Jury konkursu w skład, którego weszli: p. Katarzyna Janas, Klaudia Stolarska, Dominika Wilk, Iga Rutka, Bartłomiej Wach, Natalia Jaroszek, Weronika Sałek, Damian Solecki i Sebastian Marut, przyznało miejsca, dyplomy i nagrody:

W kategorii - plakat
I miejsce  -  klasa 5b
II miejsce  -  klasa 4c
III miejsce  -  klasa 4a
     
W kategorii - posąg
I miejsce  -  klasa 6c
II miejsce  -  klasa 6d
III miejsce  -  klasa 4b
     
W kategorii - scenka
I miejsce  -  klasa 5a
II miejsce  -  klasa 6c
III miejsce  -  klasa 5c

    Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy PSP nr 5 w Pionkach oraz sponsorzy. Po konkursie greckim odbyły się rozgrywki "prawie" olimpijskie.

    W następujących dyscyplinach klasy uplasowały się na następujących miejscach:

Klasy IV - wyścig skaczących piłek
I miejsce  -  klasa 4a
II miejsce  -  klasa 4c
III miejsce  -  klasa 4b
     
Klasy V - wyścig wózków
I miejsce  -  klasa 5a
II miejsce  -  klasa 5b
III miejsce  -  klasa 5c
     
Klasy VI - wyścig "szalonych pajączków"
I miejsce  -  klasa 6a
II miejsce  -  klasa 6b
III miejsce  -  klasa 6d
IV miejsce  -  klasa 6c

    Kolejną imprezę w naszej szkole możemy zaliczyć do udanych. Pomysłodawcom i prowadzącym należą się oklaski za włożoną pracę, uczestnikom za świetne pomysły i poczucie humoru, a publiczności za gromkie brawa i gorący doping.

Aleksandra Grabiec


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"