Akcja "Góra Grosza"

    Już po raz dziesiąty Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej zorganizowało zbiórkę "grosików". Dotychczasowe edycje akcji udowodniły, jak bardzo z punktu widzenia społecznego potrzebne są monety groszowe! Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra może przyczynić się do poprawy losu dzieci. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych.

    Samorząd uczniowski naszej szkoły zwrócił się z apelem do społeczności PSP Nr 5 o aktywny udział w zbiórce pieniędzy. Wiele klas przyłączyło się do tej akcji. Dzięki zaangażowaniu uczniów uzyskaliśmy kwotę 648 zł 73 gr, którą przekazaliśmy organizatorom.

    Trzy klasy szczególnie zasłużyły na podziękowania, ponieważ zebrały największą ilość monet groszowych. Są to klasy: Ia z wychowawcą panią Elżbietą Śmiechowską, Ib z wychowawcą panią Renatą Szewczyk i Vc z wychowawcą panią Katarzyną Poradą. Zespoły te zostały nagrodzone słodkimi upominkami.


1a

1b

5c

    Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

 
Samorząd Uczniowski
wraz z opiekunami


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"