Kolejny sprawdzian klas szóstych

    Już ósmy raz uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian po szkole podstawowej (pierwszy próbny odbył się w październiku 2001 r., a ten prawdziwy w kwietniu 2002 r.). To pierwszy tak poważny sprawdzian w ich życiu. Około 388 tys. szóstoklasistów w 12,8 tys. szkół podstawowych w całej Polsce przystąpiło do egzaminu kończącego podstawówkę. Odbył się on 8 kwietnia 2010 r. Większość klas rozpoczęła o 900 i zakończyła o 1000, niektórzy jednak mieli czas wydłużony ze względu na dysleksję. Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. To sposób oceny, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.
    Wszyscy pięknie wyglądali, białe bluzki dziewcząt i koszule chłopców falowały po korytarzach. Głowy szóstoklasistów pełne były ogromnej wiedzy i w powietrzu czuć było zapach polonistyczno-matematycznych umiejętności. Najważniejsze jest to, że wychodzący z sal uczniowie byli bardziej zadowoleni, niż po sprawdzianach próbnych.
    Życzenia powodzenia okazały się stosowne, bo rzeczywiście nasi szóstoklasiści świetnie sobie poradzili, a sprawdzaliśmy to wspólnie następnego dnia.

Izabela Warchoł
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"