Dzieci z "Piątki" - dzieciom powodzian.

    W PSP Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach - obok treści związanych z nauczaniem realizujemy wiele zadań wychowawczo-opiekuńczych. Nie pozostaliśmy obojętni na tragedię powodzian, a zwłaszcza dzieci mieszkających na terenach popowodziowych. To One są teraz tymi, którym należy się szczególna opieka. Ich rodzice stracili wszystko, bądź bardzo wiele w walce z żywiołem. Zmagają się teraz ze smutną codziennością, a przecież - wkrótce rozpoczną się wakacje.
    Fundacja
"Dziewczynka z zapałkami" postanowiła zadbać o to, by "dzieciaki", których dotknęła powódź wyjechały na wakacje, by odpocząć, zobaczyć coś nowego, zapomnieć...
    Aby zrealizować to zadanie potrzebna jest pomoc wielu ludzi dobrej woli i dlatego do współpracy zaproszono także nas - "Piątkę", a my odpowiedzieliśmy - "Tak". Fundacja przysłała nam ekologiczne torby ze swoim logo, które otrzymali darczyńcy wpłacający pieniążki na ten szlachetny cel.
    Okazało się, że nasi uczniowie - zwłaszcza klas młodszych - podjęli wyzwanie. Są wrażliwi na ludzką krzywdę i pragną pomóc swoim rówieśnikom.
Dobry przykład dali im ich nauczyciele wychowawcy, którzy jako pierwsi wpłacali pieniążki - nabywając przy tym wspomniane torby. Dzieci wykazały się odpowiedzialnością przekazując apel z prośbą o pomoc swoim rodzicom, a Ci wyrazili zgodę na przyłączenie się do akcji.
    Zebrana przez nas kwota przekroczyła prawie dwukrotnie liczbę uczniów w szkole.
    Za serce, dobrą wolę i pomoc - wielkie dzięki dla wspaniałych "dzieciaków" z "Piątki", ich Rodziców i Nauczycieli, bez których nie powiodłoby się to przedsięwzięcie. Miejmy nadzieję, że dzięki nam wszystkim, smutny i szary świat niektórych dzieci - w trakcie wakacji będzie baśniowy i kolorowy.

Ewa Januszewska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2009/2010"