Ślubowanie

klas pierwszych

    27 październik 2008 r. o godzinie 1700 w PSP nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach miało miejsce bardzo ważne wydarzenie: ślubowanie klas pierwszych. To prawdziwe święto dla całej społeczności szkolnej.
    Uroczystość została w całości przygotowana przez drugoklasistów, czyli o rok tylko starszych kolegów. Któż lepiej wczuje się w role "pierwszaka" jak oni - uczniowie klas II, którzy doskonale pamiętają jak sami; rok temu; przyjmowani byli uroczyście w mury naszej szkoły. Wszyscy włożyli mnóstwo zapału i entuzjazmu by podołać temu zadaniu :-)

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od życzeń starszych kolegów:

Chcę wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka,
Żeby tyle było piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Długopisy, wszystkie pióra niechaj piszą mądrze, ładnie
I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.
Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,
Bo kto taką ma zakładkę, tego każda lekcja cieszy!

    I zaczęło się... najpierw przedstawiły się zebranym klasy pierwsze, a zrobiły to ...ŚPIEWAJĄCO!!! (dosłownie!). Potem na scenie pojawili się posłańcy panującej obecnie pory roku - Pani Jesieni. Oświadczyli że Jesień przysłała ich, by w jej imieniu poddali uczniów klas I trzem próbom.
    Zadania nie były łatwe, ale pierwszoklasiści poradzili sobie z nimi wspaniale! Przeczytali także list do najważniejszych gości tej imprezy - do swoich rodziców - w oku niejednej mamy zabłysła łza, ale na szczęście była to łza dumy i wzruszenia :-)

    I wreszcie nastąpił kulminacyjny moment: Ślubowanie. Pierwszaki z powagą i dumą ślubowały być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej szkoły i klasy, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli i przełożonych.
    Po ślubowaniu - zgodnie z tradycją szkoły - nastąpił akt pasowania na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 imienia Jana Pawła II w Pionkach wszystkich pierwszoklasistów.

    Ale to nie koniec! Rodzice w odpowiedzi na list dzieci postanowili także ślubować. Przyrzekali że będą:

  • zawsze mieć w pamięci, że ich dziecko jest unikalnym darem
  • słuchać uważnie o czym mówi
  • pamiętać, że każdy uczeń uczy się na błędach
  • doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze
  • przytulać je często
  • cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.

    Na zakończenie "świeżo upieczeni uczniowie" otrzymali jeszcze raz serdeczne życzenia i upominki: zakładki przygotowane przez starszych kolegów z klas IV-VI na zajęciach plastyki oraz słodki poczęstunek od Małego Samorządu Uczniowskiego.
    Po uroczystości uczniowie klas I z wychowawcami udali się do swoich klasopracowni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   Wychowawcy klas drugich:
 IIA - M. Chmielnicka
 IIB - E. Wojdyło
 IIC - K. Stolarska
   


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"