Międzynarodowy Dzień
Osób Niepełnosprawnych

 
    "Z odmiennością w wyglądzie i zachowaniu drugiego człowieka spotykamy się każdego dnia, i na każdym z nas spoczywa cząstka odpowiedzialności za ludzi najsłabszych. Osoby chore, niepełnosprawne zasługują na najwyższy szacunek, bo każdy człowiek ma prawo do szczęścia i do własnego miejsca w społeczeństwie"

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dnia 10 grudnia 2008 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, odbyła się Gala "Pod skrzydłem Anioła".

    Piękna uroczystość poświęcona wszystkim osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom, bliskim i ludziom, którzy w swoim życiu i codziennej pracy pomagają najbardziej dotkniętym przez los. Ludziom często niewidocznym, zmagającym się z trudnościami, które dla nas zdrowych nie istnieją... Święto było okazją by podziękować - często anonimowym darczyńcom i sponsorom, wyrazić szacunek tym, którzy swoje życie związali z ludźmi niepełnosprawnymi. Pod skrzydłem Anioła - to podziękowanie "za dar serca".

    Symboliczny charakter uroczystości podkreślała scenografia, majestatyczne anioły, troskliwe i opiekuńcze, czuwały pod sklepieniem rozpościerając skrzydła... jakby "strzegły od wszelkiego złego". Tego świetnego pomysłu, jak i organizacji całej imprezy pogratulować należy Warsztatom Terapii Zajęciowej w Pionkach. Zadbano o wysoki poziom Gali występami: grupy tanecznej z MOK, zespołu "The Cooler's" - z Gimnazjum nr 2 w Pionkach, Tomasza Szweda. Rangę uroczystości podniosła obecność i wystąpienia Pana Romualda Zawodnika - Burmistrza Miasta Pionki. W trakcie Gali wyróżniono dyplomami i statuetkami rodziców, instytucje i stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych, sponsorów, darczyńców oraz pracowników instytucji.

    Nasza Szkoła - PSP nr 5 w Pionkach - została wyróżniona w sposób szczególny, a dyplom uznania i podziękowania odebrał dyrektor PSP nr 5 - Pan Wojciech Banaś. Dyplomy wręczono także: Pani Anecie Gałkowskiej, Pani Lidii Jaroszek, Pani Marzenie Książek, Pani Jolancie Majcher. Za całokształt pracy i aktywną działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych statuetką nagrodzono - Panią Aldonę Sokołowską. Z ramienia PSP nr 5 wytypowano także do wyróżnień i statuetki osoby, na które zawsze mogliśmy liczyć, tych "z otwartym sercem", pomagali bezinteresownie, anonimowi, skromni - wspaniali ludzie. Teraz mogliśmy im podziękować. Dziękujemy Panu Stanisławowi Redestowiczowi - statuetka, Panu Szymonowi Pyrce, Panu Krzysztofowi Kowalskiemu z siostrą, Dyrekcji Domu Wczasów Dziecięcych w Szklarskiej Porębie - za "dar serca".

    Podziękowania dla WTZ w Pionkach za Galę "Pod skrzydłem Anioła".

materiał przygotowała
Aldona Sokołowska - PSP nr 5 w Pionkach


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"