Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pionkach

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 
RAPORT Z REALIZACJI PROJEKTU
"Bez barier, bez stresu - szansa na równość w szkole"

    Program w toku. Napięty i bogaty harmonogram działań, tak dużo się dzieje... Czas zbyt szybko upływa, zwłaszcza, że pożyteczne łączymy z przyjemnym! Zakończyliśmy cykl wyjazdów na hipoterapię. W stajni "Leśniczówka" we wsi Jaśce, pod okiem P. Anny Czajki spędziliśmy niezapomniane chwile z Tunezją, Horką, Hajdi i Hajstrą - myślimy o nich "Nasze koniki".

    W PSP nr 5 i PSP nr 1, w wymiarze 4 godz. tygodniowo odbywają się zajęcia gimnastyki korekcyjnej, przeznaczone dla 60-ciu uczniów z wadami postawy. Wszystkie dzieci otrzymały stroje i obuwie sportowe.

    Uśmiechnięte twarze, wesoła gromadka, przepiękne krajobrazy, wszyscy w jednakowych, ciepłych, sportowych kurtkach i czerwonych dżokejkach (zakupione ze środków pochodzących z dotacji) - to grupa z Pionek. 20.09.2008 r. 40-cioro dzieci pojechało w ramach projektu "Bez barier, bez stresu - szansa na równość w szkole" do Szklarskiej Poręby, na turnus profilaktyczno-krajoznawczy. Niezwykła przygoda, niezapomniane przeżycia i miejsca, jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju - Karkonoski Park Narodowy. Wodospad Szklarka, Kamieńczyk, Skałki Miłości, Krucze Skały, Western City, Muzeum Miniatur, Chrzest Waloński u samego Mistrza Walonów, Teatr Maski, prezentacja multimedialna w studiu nagrań, warsztaty w Centrum Edukacyjnym... Nie sposób wszystkiego zliczyć, ale to, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy zostanie w naszej pamięci, takie wspomnienia warto przechowywać, takich wspomnień warto mieć jak najwięcej. Dla wielu z dzieci to pierwszy taki wyjazd w życiu, to szansa na urzeczywistnienie tego co do tej pory było niemożliwym...
     Szklarska Poręba ugościła nas i oczarowała pięknem i tajemnicą... Trudno było się żegnać. Duch Karkonosz pokrzykiwał ze szczytu Szrenicy, a echo długo niosło "wrócicieee tuuu... wróciii... tuuu..."

 
Koordynator projektu
Aldona Sokołowska
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"