Tajemniczy świat owadów

    12 stycznia 2009 r. uczniowie kl. III-VI wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem panem Romanem Zamorskim - uczestnikiem wypraw zoologicznych Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

    W ciągu jednej lekcji przenieśliśmy się w odległy i piękny zakątek świata - do Ameryki Południowej. Pan Zamorski w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej wyprawie do Peru, gdzie przez 3 miesiące przebywał w dżungli, wśród plemienia Indian, bez prądu i bieżącej wody.
    Jednak największą atrakcją tego spotkania była niezwykła wystawa ok. 3 tysięcy egzotycznych owadów - głównie motyli i chrząszczy - na temat, których zdobyliśmy mnóstwo wspaniałych informacji uzyskanych wprost z ust ich kolekcjonera. Wszystkich uczniów zafascynowała różnorodność kształtów i barw tej najliczniejszej grupy zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Podziwiając prezentowane okazy trudno wprost było uwierzyć, że to sama natura stworzyła takie cuda.
    Spotkanie to było niezwykłą lekcją przyrody, na której uczniowie poznali biologię wybranych grup owadów i ich rolę w ekosystemie. Była to także niepowtarzalna okazja do poznania interesującego człowieka, który z pewnością rozbudził wśród wielu uczniów zainteresowania przyrodnicze oraz ochotę na egzotyczne wyprawy. Łatwo to można było zauważyć przysłuchując się niekończącym się pytaniom kierowanym do naszego gościa oraz szczególnej uwadze, z jaką uczniowie przypatrywali się ekspozycji, do której uzyskali zupełnie swobodny dostęp.
    W czasie całego spotkania nie było ani jednej chwili, w której można by było się nudzić, a tak ciekawą i nieco egzotyczną lekcję możemy z czystym sumieniem polecić wszystkim zainteresowanym.  Dzięki uprzejmości naszego gościa można było również wykonywać zdjęcia prezentowanym owadom. Kilka z nich możecie zobaczyć poniżej.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"