Szkoła pełna Magii...,
a może Magiczna Szkoła?

    Tak, tak - to mowa o naszej kochanej PSP nr 5 w Pionkach, dlaczego? Bo nasza "Piąteczka" jest zawsze pełna magii... A co to konkretnie magia?

Magia, Czarostwo - praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne. Istnieje jeszcze jeden rodzaj magii - magia praktyczna - ta najbardziej fascynująca i trudna część magii. Wykorzystywanie darów natury i ludzkiego intelektu, aby zapewnić sobie pomyślność czy zmienić otaczającą nas rzeczywistość, co od wieków fascynowało ludzi.

    I tyle teorii, a teraz przejdźmy do konkretów. Chociaż nasza PSP Nr 5 na pozór wcale nie przypomina Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie - jest bardziej jasna, kolorowa, wręcz baśniowa i znacznie różni się od tajemniczego i nieco mrocznego Hogwartu, to jednak i tu mamy do czynienia z czarami. Niektórzy uczniowie, (a może i nauczyciele?) przypominają nawet naszych ulubionych bohaterów książek Joanne K. Rowling.
    7 października 2008 roku miało tu miejsce magiczne spotkanie! Wprawdzie nie odwiedził nas Albus Dumbledore, ale spotkał się z nami pan Jerzy Strzelecki JUR i miał miejsce recital iluzjonistyczny. Było na co popatrzeć. Zarówno dzieciom jak i dorosłym bardzo się podobało - kto by nie chciał wyczarować sobie torby cukierków?
    Program był naprawdę wesoły i zabawny, a nasz magik to nie byle kto - swoje programy prezentował w wielu krajach, np. w Anglii, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Japonii, Tajlandii i Niemczech.
    Bardzo nam się podobało i prosimy o więcej!

Podpatrzyła i opowiedziała
Katarzyna Stolarska
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"