Happeningowa impreza "zerówkowiczów"

    10 grudnia 2008 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II otworzyła swoje podwoje dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z miasta Pionki. Działo się to w ramach realizacji Rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2008 r.

    Sportowym zabawom swoich pociech przyglądali się zgromadzeni na trybunach rodzice i dyrekcja placówek, a w realizacji niektórych zadań pomagali wychowawcy. Ciekawymi przerywnikami konkurencji sportowych stały się występy grupy tanecznej p. Renaty Banaś i występy artystyczne oddziałów "0" z naszej szkoły.
    Wiele emocji było również podczas dekorowania i ustawiania choinek przez dzieci. Odrywanie samoprzylepnych elementów to nie taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać. Ale było warto. Podczas kolejnej zabawy dzieci tańczyły wokół własnoręcznie udekorowanych choinek.

    Zdrowy duch rywalizacji sportowej towarzyszył dzieciom przez całe spotkanie. Wszyscy zebrani dopingowali uczestników poszczególnych konkurencji, podziwiając ich zapał, wytrwałość i umiejętność wspaniałej zabawy w grupie.

    Układanie puzzli to kolejne wyzwanie przed jakim stanęli nasi mali zawodnicy. Przekładali, dokładali, odwracali na każdą stronę, aż w końcu osiągnęli zamierzony efekt. Wszystkie zespoły poprawnie ułożyły układankę za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Chwila relaksu i kolejna zabawa w rzędach.

    Na sali zaległa cisza gdy zaczęła rozbrzmiewać melodia pięknej polskiej kolędy, którą zaśpiewały uczennice z klasy VIc - wprowadzając wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Razem ze świątecznym nastrojem na sali pojawił się Mikołaj ze swoimi elfami i wręczył dzieciom drobne upominki.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"