Szkolna zabawa choinkowa
PSP Nr 5 w Pionkach - rok szkolny 2008/2009

"Karnawał"
  Już KARNAWAŁ
włożył maskę,
drzwi otworzył
z hukiem!
z trzaskiem!
Wpadł jak wicher
do pokoju!
W czym?
W karnawałowym stroju!
- Cześć!
Przybiegłem w odwiedziny!
Mam wstążeczki
i cekiny,
nut wesołych
dwie kieszenie
i do tańca ZAPROSZENIE!

Dorota Gellner

    Właśnie teraz jest karnawał, czyli okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli a kończy w Środę Popielcową. Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale.
    Tradycją jest, że w karnawale same bale, więc i u nas w PSP nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach 10 styczna 2009 r. odbył się bal, a konkretnie "Szkolna zabawa choinkowa".

Zabawa odbywała się w 2 grupach:

  • 1415 - 1645 klasy 0-III
  • 1700 - 2000 klasy IV-VI

    Wszyscy bawili się świetnie. Młodsze klasy pląsały z udziałem rodziców i nauczycieli. Pełno było węży, korowodów i tradycyjnych kółeczek. Najodważniejsi tańczyli w parach. Co chwilę można było zauważyć Księżniczkę, Wróżkę, Zorro, Pirata, a nawet Biedronkę, czy Żółwia.
    Uczniowie klas 0-III mogli skorzystać też z loterii fantowej przygotowanej przez "Mały Samorząd Uczniowski" wraz z opiekunami p. Małgosią i p. Ewą.

    Tuż przed 17-tą salę balową opuściły klasy młodsze, a ich miejsce zajęli starsi. Słychać było wesoły gwar i muzykę. Teraz dominowała muzyka disco, taniec solo i w parach oczywiście. Z każdego kąta tryskał uśmiech, radość i dobra zabawa.
    W czasie "Choinki" wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek na stołówce szkolnej, który pozwalał regenerować nadwątlone siły i dodawał nowej energii do zabawy. Na koniec można tylko powiedzieć: "To był bal!".

 
K. Stolarska


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"