Zakończenie roku szkolnego
2008/2009

 
Tak niedawno żeśmy się poznali
A już pożegnania nadszedł czas
Tyle żeśmy z sobą przeżywali
A tu już wspomnienia łączą nas.

    Szybko minął rok szkolny 2008/2009. Nadeszła chwila jego uroczystego zakończenia, a tym samym pożegnania kolejnych uczniów klas szóstych, którzy już za chwilę rozpoczną swoją nową przygodę z nauką w gimnazjum.
    Po serdecznym przywitaniu przez dyrektora szkoły: społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II. Uczniowie klas piątych przyjmujący sztandar zobowiązali się, że będą godnie reprezentować naszą szkołę i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. To ogromny zaszczyt, ale także i wyzwanie, któremu mogą podołać tylko najlepsi.

    Wręczenie listów pochwalnych dla rodziców uczniów klas szóstych to kolejny moment sprawiający, że w oku kręci się łza wzruszenia. Każdy rodzic chciałby czuć taką dumę z własnego dziecka i usłyszeć podziękowania za jego wychowanie.

    Koniec roku to także, podsumowanie każdego dnia nauki. To, czy rok szkolny wykorzystany został należycie można stwierdzić oglądając wyniki na świadectwach. Najlepsi uczniowie klas szóstych odebrali z rąk dyrektora i wychowawców gratulacje, nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie PSP Nr 5 w minionym roku szkolnym odnosili liczne sukcesy sportowe i artystyczne oraz aktywnie uczestniczyli w pracy Samorządu Uczniowskiego. Ich zaangażowanie i ciężka praca zostały docenione. Najlepsi otrzymali nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Należy brać z nich przykład - warto się starać, aby w przyszłości również mieć szansę na wyróżnienie wobec całej szkoły, a z własnych osiągnięć czerpać radość i satysfakcję.

    Szczere słowa podziękowania za wszelką pomoc i wsparcie jakie otrzymuje nasza placówka ze strony rodziców, firm i sponsorów mogli usłyszeć wszyscy, którzy przybyli na naszą uroczystość. Wszyscy Ci, którym nie jest obojętny los naszej szkoły, częstokroć anonimowi i bezinteresowni mogli w tym momencie odczuć jak bardzo są potrzebni. Szczególne podziękowania skierował dyrektor do Zarządu Stokrotki za wyposażenie gabinetów szkolnego pedagoga i logopedy - teraz wyglądają wspaniale.

    Piosenki, wiersze, występy, pamiątkowe zdjęcia uczniów klas szóstych oraz gratulacje dla najlepszych, podziękowania i nagrody - tak wyglądało podsumowanie kończącego się roku szkolnego. Przed nami wspaniałe wakacje, czas na wypoczynek i spotkanie z przygodą, bo...

  Lato, lato, lato czeka,
razem z latem czeka rzeka.
Razem z rzeką czeka las,
a tam ciągle nie ma nas.
       Lidia Czyżewska
 
ABSOLWENCI ROKU SZKOLNEGO 2008/2009
[Klasa 6a] [Klasa 6b] [Klasa 6c] [Klasa 6d]


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2008/2009"