Sukces ucznia - promocją szkoły

"Mała Ojczyzna - oknem na świat"
(wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej)

    9 listopada 2007 r. uczniowie realizujący program "Mała Ojczyzna - oknem na świat" w ramach programu Sukces ucznia - promocją szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Wsi Radomskiej. Podczas wyprawy dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, w trakcie których poznały niektóre prace jesienne wykonywane dawniej na wsi. Uczniowie pracowali przy: kiszeniu kapusty, darciu pierza, ubijaniu ziarna na mąkę, robieniu sznurka z włókien lnianych, nawlekaniu na sznurek owoców do suszenia. Podczas wykonywania tych czynności wszyscy zgodnie twierdzili, że zajęcia wymagają ogromnej cierpliwości i są pracochłonne. Ze zdumieniem patrzyli na efekty swojej pracy.
    Po zakończonej lekcji dzieci obejrzały stary młyn, dowiedziały się na czym polegała praca młynarza. Następnym punktem naszego spaceru po wsi radomskiej było zwiedzanie dworku z XVIII wieku. Jego wnętrze z pięknym gabinetem pana domu, salonem, sypialnią, jadalnią w niczym nie przypominały chaty chłopa.
    Na koniec wędrówki zaproszono nas na poczęstunek do wiejskiej karczmy. Tam przy gorącej herbacie i pysznej słodkiej bułce biesiadowaliśmy tak jak to czynili nasi przodkowie.



Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"