Wieczorek Pożegnalny

Klas Szóstych

    "To chyba nasz ostatni taniec, dziś widzisz mnie ostatni raz...", to fragment utworu zespołu Lombard, który najbardziej pasuje do tego zdarzenia.
    10 czerwca 2008 roku, najstarsze klasy PSP Nr 5 spotkały się na dyskotekowym wieczorku pożegnalnym klas szóstych. Ostatnie zabawowe spotkanie absolwetów z roku szkolnego 2007/2008 wyglądało tak jakby kolejne miało odbyć się już za kilka dni. Przepełnione radością, zabawą i pewnością, że to nie może być ich ostatni taniec. I chociaż u niektórych być może zakołatała gdzieś myśl, że to już ostatnie dni w murach naszej szkoły, to jednak w końcu ruszali do tańca by nacieszyć się towarzystem wychowawców, koleżanek i kolegów. Tym razem trafiła się również (być może niepowtarzalna) okazja, aby zatańczyć ze swoją wychowawczynią - co niektórzy skwapliwie wykorzystywali już od pierwszych chwil dyskoteki. Czas na refleksje i wspomnienia został odłożony na później.
    Tuż obok małej sali gimnastycznej, na której odbywała się dyskoteka, rodzice szóstoklasistów przygotowali smaczny poczęstunek, z którego można było skorzystać w przerwach między tańcami. Pyszne kanapki, ciasta i owoce stanowiły dodatkowe podkreślenie tego szczególnego wieczoru. Przy szklaneczce owocowego soku można było chwilę odpocząć, a przy okazji pomyśleć o przyszłości. I tutaj dalsza część piosenki, której znaczenia nie trzeba wyjaśniać,

"... Zaraz wyruszam w długą drogę, co wiedzie na mych marzeń szczyt...".Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"