Sukces ucznia - promocją szkoły

"Mała Ojczyzna - oknem na świat"
(w pracowni rzeźbiarza)

    Realizując program "Mała Ojczyzna - oknem na świat" w ramach projektu "Sukces ucznia - promocją szkoły" mieliśmy okazję zetknąć się z prawdziwą sztuką, zobaczyć od podstaw pracę twórcy ludowego - rzeźbiarza pana Piotra Trzmielewskiego.
    Wizyta w pracowni dała nam możliwość zapoznania się z kolejnymi etapami powstawania dzieła wykonywanego z drewna. Obejrzeliśmy narzędzia do pracy: przede wszystkim dłuta różnego rozmiaru i kształtu, imadła do mocowania drewna lipowego - podstawowego surowca w pracy rzeźbiarza.
    Nasz przemiły gospodarz odkrył przed nami niektóre swoje tajemnice, które powodują, że efekt końcowy jest tak wspaniały.
    W pracowni mogliśmy obejrzeć prace już skończone i w trakcie obróbki. Podziwialiśmy zdjęcia rzeźb prezentowane na wystawach.
    Z wielkim zapałem słuchaliśmy jak powstaje pomysł kolejnego dzieła, jakie są etapy pracy i w jaki sposób praca nad rzeźbą wpływa na życie samego twórcy.
    Niesamowite w naszej wizycie było również to, iż pan Piotr Trzmielewski pozwolił każdemu z uczestników wizyty popracować dłutem przy rozpoczętej przez niego rzeźbie. Dopiero wtedy okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe, jak nam się wydawało na początku. Praca ta wymaga ogromnej cierpliwości, dokładności i serca, które trzeba w nią włożyć.
    Kto wie, może któreś z dzieci zafascynowane pracami twórcy zacznie samo się interesować tą formą twórczości.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"