"Blisko Boisko"
Uroczystość otwarcia boiska przy PSP Nr 5 w Pionkach

    Dzień 29 maja 2008 roku był w naszej szkole dniem szczególnym. Połączyliśmy w tym dniu trzy ważne uroczystości. Pierwsza część dnia to "Dzień Sportu" i III Memoriał Lekkoatletyczny im. Jana Pawła II połączony z obchodami "Dnia Dziecka". Druga część dnia to uroczyste otwarcie pierwszego w Pionkach boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą. Boisko to zostało wybudowane w ramach programu "Blisko Boisko", realizowanego przez Ministerstwo Sportu i grupę PZU przy współpracy Urzędu Miasta w Pionkach.
    O godzine 13-tej nowe boisko szkolne zapełniło się gośćmi uroczystości. Oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli PSP Nr 5, Dyrektor Szkoły Wojciech Banaś powitał przybyłch: honorowego obywatela miasta Pionki - Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, przedstawicieli grupy PZU, Burmistrza Miasta Pionki Romualda Zawodnika, Radę Miasta Pionki oraz dyrektorów pionkowskich szkół i wszystkich pozostałych, którzy zechcieli wziąść udział w uroczystości otwarcia boiska.

    W inauguracyjnej części otwarcia boiska mogliśmy wysłuchać wystąpień honorowych gości uroczystości oraz obejrzeć symboliczne otwarcie boiska podczas którego została przecięta wstęga łączca balony, które z wraz z innym puszczanymi przez dzieci uniosły się wysoko w powietrze. Całość uzupełniły odgłosy pękających balonów i strzelających w niebo rac świetlnych.

    Występ uczniów klas I-III, oraz pierwsze symboliczne strzały na bramkę oddane przez Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego i Burmistrza Miasta Romulda Zawodnika rozpoczęły pierwszy oficjalny mecz na nowo otwartym boisku. W sportowej rywalizacji spotkały się na nim drużyny UKS "Champion" i Radomiaka Radom. Po pięknej i zaciętej rozgrywce goście wygrali kończąc mecz wynikiem 0:1.

    Chwile przerwy pomiędzy poszczególnymi częściami uroczystości i meczami drużyn zostały uatrakcyjnione przez wstęp kabaretowy zespołu "Chłopaki w garniturach" oraz kilka układów tanecznych wykonanych przez zespół rytmiczno-taneczny "Iskierki".

    Po rywalizacji młodszych zawodników przyszedł czas na kolejny mecz. Tym razem zmierzyli się między sobą zawodnicy reprezentujący 'Urząd Miasta Pionki' i 'Rodzice oraz trenerzy UKS "Champion"'.
    Już od pierwszych chwil meczu widać było wielkie zaangażowanie i olbrzymią wolę walki u rywalizujących zaspołów. Bramki jak magnesy przyciągały atakujących piłkarzy, a pędząca ze świstem piłka nie jeden raz wylądowała w siatce bramkarzy. Całość sprawiła wiele przyjemości i radości kibicom meczu, a doskonałe umiejętności graczy były przez wszystkich bardzo żywo komentowane.

    Tym razem gospodarze boiska nie oddali zwycięstwa gościom. Mecz 'Rodzice i Trenerzy UKS "Champion"' kontra 'Urząd Miasta Pionki' zakończył się przy stanie bramkowym 3:2. Gratulujemy zwycięzcom i zwyciężonym. Gra była naprawdę piękna, a strzelone bramki jak rodzynki świątecznego ciasta.
    Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Tak więc i uroczystość otwarcia boiska przy PSP Nr 5 skończyła się "zbyt szybko". Ciekawy program imprezy i duże zaangażowanie całej społeczności "Piątki" sprawiły, że był to niezapomniany dzień. Mamy nadzieję, że u wszystkich obecnych pozostawi na długo miłe wspomnienia. My na pewno będziemy o nim pamiętać!Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"