Sukces ucznia - promocją szkoły

"Mała Ojczyzna - oknem na świat"
(wakacje nad morzem)

     Po zakończeniu roku szkolnego 2006/2007 zrealizowaliśmy zadanie, które było spełnieniem wielu marzeń, a jednocześnie nagrodą za wytrwałą, systematyczną pracę dzieci realizujących program "Mała Ojczyzna - oknem na świat". Wakacyjny wyjazd edukacyjny w ramach programu "Sukces ucznia - promocją szkoły", bo o nim właśnie mowa, trwał wprawdzie tylko 6 dni, ale przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Wspólne wędrówki po ślicznej choć zatłoczonej Łebie, spacery brzegiem morza, cudowne nadmorskie zachody słońca, bardzo przemyślane budowle z mokrego piasku (a tego w tym roku nie brakowało) to tylko elementy, które wypełniały nasz "wolny czas" po zajęciach wynikających z harmonogramu wyjazdu.
Zadania jakie sobie postawiliśmy były bardzo jasno określone i krok po kroku je realizowaliśmy. Po naszym wyjeździe pozostały cudowne wspomnienia, zdjęcia oraz sprawozdania pisane przez dzieci. Oto jedno z nich.

PONIEDZIAŁEK

     Pierwszego dnia tj. 9 lipca 2007 r. wyruszyliśmy autokarem do Łeby. Podróż była długa i męcząca.

WTOREK

     Drugiego dnia 10 lipca 2007 r. zwiedzaliśmy razem z naszym przewodnikiem - panem Staśkiem Muzeum Wsi Słowińskiej. Poznaliśmy historię, obyczaje i sposób życia ludzi, którzy żyli w tym rejonie. Po przyjeździe do ośrodka mieliśmy dyskotekę.

ŚRODA

     Trzeciego dnia pojechaliśmy zwiedzać latarnię morską w Czołpinie. Następnie poszliśmy na ruchome wydmy. Bawiliśmy się w piasku, zakopywaliśmy kolegów i zjeżdżaliśmy z wydm. Podziwialiśmy morze, a z drugiej strony jezioro Sarbsko. Po zabawie na Górze Łąckiej wyruszyliśmy brzegiem morza do naszego ośrodka w Łebie.

CZWARTEK

     Czwartego dnia 13 lipca 2007 r. byliśmy w ogrodzie ornitologicznym i oglądaliśmy piękne gatunki ptaków. Potem pojechaliśmy do stadniny koni, gdzie jeździliśmy konno. Po przejażdżce mieliśmy grilla - kiełbaski smakowały wspaniale. Po grillu pojechaliśmy do ośrodka na obiad, a potem bajkową kolejką jeździliśmy zwiedzając miasto. W porcie wsiedliśmy na statek Missisipi. Na morzu był wielki wiatr więc statkiem bujało na wszystkie strony. Ten rejs pozostanie na długo w naszej pamięci.

PIĄTEK

     Piątego dnia 14 lipca 2007 r. odbył się konkurs sprawdzający wiedzę zdobytą podczas wakacyjnego wyjazdu edukacyjnego "Łeba 2007". Po konkursie, którego laureatami zostali:
     - Mateusz Sztobryn
     - Katarzyna Jurkowska
     - Karolina Wójcik

poszliśmy na plażę i tam urządziliśmy olbrzymią pracownię rzeźbiarską wykorzystując piasek jako główny budulec. Po zachodzie słońca wróciliśmy do ośrodka i zaczęliśmy przygotowania do powrotu.

SOBOTA

     Szóstego dnia 15 lipca 2007 r. od razu po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem w stronę Pionek. Po długiej podróży dojechaliśmy na miejsce o godz.20:00. Przed szkołą powitał nas tłum rodziców i znajomych. Uściskom nie było końca. Radość ze spotkania z bliskimi była ogromna i jeszcze większy żal, że przygoda z morzem dobiegła końca.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"