Sukces ucznia - promocją szkoły

"Mała Ojczyzna - oknem na świat"
(zręczne palce)

    Zręczne palce, piękne głosy, a przede wszystkim ogromne przywiązanie do tradycji cechowało naszych gości na zajęciach z cyklu "Mała Ojczyzna - oknem na świat" w ramach projektu Sukces ucznia - promocją szkoły.
    22 stycznia 2008 r. podczas spotkania z twórczyniami ludowymi z zespołu "Źródło nadziei", dzieci wysłuchały opowieści o tym, jak dawniej spędzano czas w długie zimowe wieczory. Zobaczyły, a następnie same wykonały piękne papierowe gwiazdki, łańcuchy i inne ozdoby, zaśpiewały piosenkę, której autorką była pani Krystyna - nasz gość.
    Ogromnym zaskoczeniem dla dzieci były materiały, wykorzystywane do wykonania poszczególnych elementów dekoracyjnych - kolorowe ścinki papieru, papierki po cukierkach itp.
    Pani Teresa Kłosowska i pani Krystyna Kołtun, krok po kroku pokazywały kolejne etapy pracy, cierpliwie poprawiały błędy i doradzały. Papierowe cuda spełniły nasze oczekiwania, ale kukiełka wykonana na szydełku sprawiła nieco więcej kłopotów. Musimy dłużej poćwiczyć. Naprawdę warto. Mamy nadzieję, że do grudnia zdołamy opanować technikę wykonywania koronkowych aniołków i nasza praca zachwyci wiele osób.
    Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach, a także w naszej izbie, która wkrótce będzie gotowa.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"