Przygoda na leśnym dukcie
czyli - "Zerówkowicz" i piękno przyrody.

   
  Lato, lato lato czeka
razem z latem czeka rzeka,
razem z rzeką czeka las,
a tam ciągle nie ma nas.

Już za parę dni, za dni parę
wezmę plecak swój i gitarę...

    6 czerwca 2008 r. grupa "Zerówkowiczów" wsiadła do ciuchci i wyruszyła na wspaniałą wyprawę do Kociołek. Głównym celem wyjazdu było poznawanie świata przyrody oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.
    Podejmowaniu zagadnień dotyczących ochrony środowiska sprzyjają szczególne predyspozycje dziecka w wieku przedszkolnym do poznawania świata przyrody. Należą do nich między innymi: naturalna aktywność, ciekawość i chłonność umysłu, łatwość przyswajania umiejętności praktycznych i wiadomości oraz wrażliwość emocjonalna.
    Podróż ciuchcią była naprawdę wspaniała, jechaliśmy śpiewając ulubione piosenki i przy okazji obserwowaliśmy uroki otaczającego nas lasu. Nie przeszkadzały nam nawet tumany kurzu, które osadzając się na ubraniach i twarzach były powodem kaskady śmiechu.
    Było coś dla ducha, czyli zwiedzanie ścieżki dydaktycznej "Królewskie Źródła", jak i coś dla zgłodniałego już ciała - pyszne kiełbaski z grilla i oczywiście na zakończenie wycieczki zabawy integracyjno-ruchowe dla obu grup.
    Mam nadzieję, że pierwsze przeżycia, wzruszenia, odczucia i zachowania proekologiczne wobec otaczającego nas środowiska zostały utrwalone na całe życie.

Agata Jaworska
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"