Uroczyste Jasełka w "zerówce"
rok szkolny 2007/2008

    Święta Bożego Narodzenia są nieodmiennie okazją do integracyjnych spotkań dzieci i dorosłych. Wyjątkowa atmosfera udzielająca się wszystkim, radosne oczekiwanie sprzyja organizowaniu przedstawień świątecznych.
    Przez kilkanaście dni dzieci przygotowywały się do występu. Wspólnie dokonywały wyboru osób do odgrywania ról i uczyły się tekstów. Potem odbywały się próby, na których zdarzały się bardzo śmieszne sytuacje rozładowujące napięcie i stres, bo przecież miało to być radosne przeżycie.
    Ważnym zadaniem było przygotowanie odpowiedniej scenografii i oczywiście strojów dla dzieci. Wszystkie działania wspierali rodzice stając na wysokości zadania. Każdy strój był przemyślany i dopracowany co świetnie dopełniało całości.
    No i nadszedł moment rozpoczęcia występu. Goście dopisali, zjawili się wszyscy zaproszeni. Dzieci doskonale przygotowane z pełnym zaangażowaniem odgrywały swoje role .
    Niezwykła cisza, wzruszenie w oczach widzów oraz bardzo ciepłe słowa i życzenia wypowiedziane przez pana dyrektora Wojciecha Banasia były dla nas nagrodą za pracę i wysiłek włożony w przygotowanie tego programu.
    Na zakończenie śpiewaliśmy wspólnie kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem, co wytworzyło jeszcze bardziej serdeczną, rodzinną atmosferę.

Agata Jaworska
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"