DZIĘKUJEMY ZA POMOC!
(akcja zbiórki na implant)

    25, 26 i 30 kwietnia przeprowadzili¶my "bitwę o implant". Otóż kwestowali¶my w "Stokrotce", by udzielić pomocy finansowej Natalce, uczennicy klasy integracyjnej Vd, której zagin±ł procesor-implant słuchowy.
    Trudno dzi¶ opisać cały wielki proces poszukiwawczy - pocz±wszy od szkolnych korytarzy, sal, łazienek, szatni, a na koszach na ¶miecie skończywszy. Nie pomógł też specjalny apel i pro¶ba pana dyrektora Wojciecha Banasia o zwrot urz±dzenia, wraz z obietnic± nagrody dla uczciwego znalazcy. Aby Natalka mogła słyszeć i znowu funkcjonować w naszym szkolnym społeczeństwie, musieli¶my zacz±ć szybko działać . Rodzicom Natalki udało się pożyczyć aparat zastępczy, ale najważniejszy jest ten, który dostanie z Francji (od producenta), w prawdzie nie nowy (bo taki kosztuje ok. 24 tysięcy złotych) - ale "z odzysku" za kilka tysięcy złotych.
    Dlatego jako klasa, przy pomocy kilkudziesięciu koleżanek i kolegów z innych klas oraz kilku nauczycieli spróbowali¶my zrealizować założony cel przez zbiórkę pieniędzy. W naszym pionkowskim supermarkecie spożywczo-przemysłowym "Stokrotka" pomagali¶my klientom w pakowaniu zakupów zwracaj±c się przy tym z pro¶b± o pomoc dla naszej koleżanki. Cieszymy się bardzo, że nasza wiara w hojno¶ć mieszkańców Pionek i klientów sklepu "Stokrotka" nie okazała się płonna. Wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY!!! - również kierownikowi sklepu oraz wyrozumiałym kasjerkom. Uzyskane ze zbiórki pieni±dze zostały przekazane rodzicom Natalki w celu zakupu zastępczego implantu. Szkoda, że nie mogli¶my zebrać na nowy implant, ale może znajdzie się jaki¶ sponsor, który zechce pomóc w potrzebie?

    Elementem uzupełniaj±cym akcję zbiórki pieniędzy była loteria fantowa zorganizowana 26 kwietnia, w drugi dzień ¶więta Ziemi na Ogródku Jordanowskim. Na stoisku wystawowym prezentowali¶my prace archiwalne i tegoroczne naszych uczniów: rysunki (nawet sprzed kilku lat), ryby, anioły z masy solnej, roboty z pudełek różnej wielko¶ci (prace kl. I), postacie z drewnianych łyżek (prace kl. II), przedmioty z wikliny wykonane na warsztatach wikliniarskich i wiele innych. Loteria cieszyła się ogromnym powodzeniem, albowiem każdy los był wygrany, a z dwóch oferowanych przez nas deskorolek, szczę¶liwy los trafił do jednej osoby (tak więc drug± deskorolkę będzie można wygrać na szkolnej loterii już podczas najbliższej dyskoteki).

Za pomoc dziękuj±:
Lidia Jaroszek,
Izabela Warchoł,
Aneta Rojek (mama Natali)
oraz Natalia.
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"