Kończymy rok szkolny 2007/2008

    20 czerwca 2008 r. godz. 830. Sala gimnastyczna PSP Nr 5 w Pionkach zapełnia się uczniami, rodzicami, dziadkami i nauczycielami oczekującymi na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2007/2008. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na słowa dyrektora, które są wymownym znakiem, że za chwilę poznamy najlepszych uczniów naszej szkoły, pożegnamy odchodzące klasy szóste, a kilka chwil później w ręku każdego ucznia znajdzie się świadectwo, na które pracował przez cały rok. Promocja do kolejnej klasy to nagroda za całoroczny szkolny trud.

    Odmiennie niż w latach poprzednich, uroczystość rozpoczęły najpierw krótkie występy artystyczne, po których tegoroczni absolwenci zaprezentowali się przed całą zgromadzoną publicznością w tradycyjnym polonezie. W tanecznym kroku poszczególne klasy reprezentowali: Natalia Mielcarek, Małgosia Czerska, Agata Durak, Oliwia Krawczyk, Ola Traczewska, Patrycja Rejnowicz, Dominika Jung, Emilia Osuch, Paulina Szymańska, Adrianna Karpuć, Justyna Mizak, Kamila Pasek, Angelika Sterczewska, Sebastian Korczak, Nikodem Dybiński, Piotr Ozga, Marcin Rozborski, Bartosz Cebula, Mateusz Kurek, Paweł Czaban, Krzysztof Banaś, Mateusz Misina, Jakub Lenarczyk, Emil Jasek, Jakub Amanowicz i Czarek Lisiewski.

    Kolejny ważny moment, to uroczyste przekazanie szkolnego sztandaru pod opiekę nowego pocztu sztandarowego. Nie każdy może sobie zasłużyć na taki zaszczyt, chociaż wielu by zapewne chciało. Do pocztu sztandarowego mogą należeć tylko ci uczniowie, których zachowanie, oceny szkolne i postawa osobista mogą stanowić wzór do naśladowania.

    Teraz chwila dla wielu uczniów najważniejsza. Przed całą szkolną społecznością zostanie nagrodzony ich całoroczny trud włożony w naukę oraz pracę na polu społecznym, artystycznym i sportowym. Dyrektor szkoły gratuluje rodzicom sukcesów wychowawczych, wręcza listy gratulacyjne, dyplomy i wyróżnienia. Uczniowie otrzymują świadectwa i nagrody wręczane uroczyście przez dyrektora szkoły, wychowawców i nauczycieli.
    Pomimo, że to koniec roku szkolnego i czas wakacji, to niektórzy nie wytrzymują... i z ciekawością zaglądają do otrzymanych nagród książkowych. Może uda się jeszcze szybko coś fajnego przeczytać?

    Nieoczekiwanym elementem zakończenia roku szkolnego okazały się specjalne prezenty dla uczniów klas integracyjnych. Korzystając z hojności sponsorów, dyrektora szkoły i stowarzyszenia SUMUS uczniowie klas integracyjnych, otrzymali dwa nowe zestawy komputerowe. Komputer w domu to jeszcze niestety marzenie wielu dzieci. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa to początek nowej tradycji, która przyczyni się do tego, że zarówno komputery jak i inne pomoce edukacyjne będą trafiać do rąk dzieci, które najbardziej ich potrzebują. Będą pomagać rozwijać zdolności, przełamywać bariery, uczyć i bawić.

    Przez wiele lat dyrektor największej szkoły w mieście mógł korzystać z nieocenionej pomocy dwóch zastępców. Niestety ze względów organizacyjnych od nowego roku szkolnego pani Barbara Glimasińska przestanie pełnić funkcję zastępcy dyrektora. Nie martwcie się jednak. Dalej będzie uczyć w naszej szkole i dzielić się z uczniami swoją wiedzą.
    Za 11 lat ciężkiej pracy podziękowali pani Glimasińskiej zarówno uczniowie jak i sam dyrektor szkoły wręczając symboliczny bukiet kwiatów i składając życzenia dalszej owocnej pracy na polu nauczyciela i pedagoga.

    Uroczystość dobiegła końca. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby otrzymać swoje świadectwa i nagrody, zaś klasy szóste ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

"Przygoda, Przygoda, każdej chwili szkoda,
Świat jest piękny, czy to znasz?
Otwórz oczy patrz, Otwórz oczy patrz!..."Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"