E M O C J E
Wielkiego Formatu

    13 grudnia 2007 r. uczniowie klas: Ib, IIa i IIIc w ramach mikołajek mieli zorganizowany przez wychowawców pakiet edukacyjny w warszawskim kinie IMAX.
    Na miejscu spotkaliśmy się z pracownikiem naukowym - paleontologiem z UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. Bardzo ciekawie wprowadził nas w temat i klimat filmu pt.: "Dinozaury", przedstawiając slajdy skamielin i dinozaurów, ich tropów oraz miejsc gdzie w Polsce żyły te najwspanialsze stworzenia w historii Ziemi.
    Po tym rzeczowym wprowadzeniu zostaliśmy zaproszeni do sali kinowej. Film był niezmiernie interesujący i intrygujący. Aż żal było zdejmować okulary.

    Później uczestniczyliśmy w warsztatach z poznanym już paleontologiem. Po omówieniu i podsumowaniu filmu o strasznych jaszczurach żyjących miliony lat temu były konkursy z nagrodami. Na koniec wykonaliśmy piękne rysunki tyranozaurusa, stegozaurusa, diplodoka oraz ich tropów.
    Prowadzący był mile zaskoczony, że nasi uczniowie mają obszerną wiedzę z ery mezozoicznej.
    Aby wycieczka była bardziej udana, oczywiście byliśmy na posiłku w Mc Donald's. Zadowoleni wróciliśmy do domu. Długo będziemy pamiętać nasz atrakcyjny wyjazd.
    Wszystkie klasy zachęcamy do korzystania z usług tego przyjaznego kina, ale wyłącznie z pakietem edukacyjnym.

Marek Gałan
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"