Dzień Edukacji Narodowej
w PSP Nr 5 im. Jana Pawła II

    12 października - w piątek, w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Najpierw odbywały się zajęcia edukacyjne wg planu lekcji, a potem wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Pierwszy zabrał głos pan dyrektor i wygłosił uroczyste przemówienie. Następnie, aby uczcić Dni Papieskie oraz piątą rocznicę nadania szkole imienia papieża Jana Pawła II, wysłuchaliśmy, odtworzonego z płyty, nagrania słów papieża Polaka.
    Później przyszła pora na pochwały, wyróżnienia i nagrody. Dyrektor szkoły wręczał nuczycielem dyplomy i nagrody, które świadczyły o ich ciężkiej pracy oraz osiągnięciach na polu edukacji i wychowania w całym ubiegłym roku. Składano gratulacje, również tym nauczycielom, którzy otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta Pionki. Kolejno wywoływani nauczyciele nagradzani byli także gromkimi wiwatami i brawami ze strony uczniów.
    Oprócz nauczycieli w szczególny sposób wyróżnioniono lauretów Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Świat bez przemocy" - Weronikę Lis i Marcina Wojciechowskiego, którym na forum szkoły nagrody i dyplomy wręczał dyrektor szkoły Wojciech Banaś.
    W części artystycznej uczniowie klas III i IV zmienili salę gimnastyczną nie do poznania. Pojawiło się szumiące morze, statek piracki wraz z piratami i bezludna wyspa. W tej uroczej scenerii młodzi wykonawcy zaprezentowali radosny spektakl oraz złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania.
I tak zakończył się miły i jak zwykle bardzo wzruszający dzień Dzień Edukacji Narodowej.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"