Dzień

 
  DOBRYCH
    Uczynków
 
  Dobry uczynek to potrzeba, która płynie prosto z serca i nie oczekuje niczego w zamian.
Ania Cieślak - aktorka
 
  Dobry uczynek to nie tylko otwarcie do ludzi, ale przede wszystkim budowanie w sobie i rozsiewanie w około bardzo pozytywnej energii, która jest zalążkiem wszystkiego co dobre.
Tomek Sikora - artysta fotografik

    19 maja Fundacja Ekologiczna ARKA po raz czwarty zorganizowała w całym kraju Dzień Dobrych Uczynków. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przyłączyli się do tej akcji. Najpierw dziewczyny z Vc przygotowały plakaty informujące o planowanej zbiórce przeczytanych książek i "psiego" jedzenia. Nie trzeba było długo czekać na dary od uczniów. Przynieśli mnóstwo książek i zabawek, które trafią do TPD w Pionkach i biblioteki. Klasy I, II, i III uzbierały wielkie pudło maskotek. Z pewnością przyczynią się one do powstania niejednego uśmiechu na buźkach dzieciaków do których trafią. Uczniowie klas IV, V i VI skupili się głównie na zbiórce książek i karmy dla psiaków z przytuliska w Pionkach.
    Kolejnym dobrym uczynkiem było wysprzątanie terenu wokół szkoły z kamieni. Mamy nadzieje, że na przygotowanym terenie uda się stworzyć skwerek, gdzie posadzimy trawę i kolorowe kwiatki.
    Aby pamiętać o Dniu Dobrych Uczynków przez cały rok, chłopcy z kółka ekologicznego posadzili przed szkołą "Krzak Dobrych Uczynków".
    Ta akcja trwała w szkole przez cały tydzień, a ilość zabranych darów przerosła nasze oczekiwania. Udowodniła jak WIELKIE SERCA mają uczniowie naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom gorąco dziękujemy.

Samorząd Szkolny
 


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2007/2008"