W tym roku nie czekaliśmy na wiosnę. Nie znaczy to jednak, że nie chcieliśmy, żeby przyszła, wręcz przeciwnie - nie mogliśmy się doczekać i... wyszliśmy jej naprzeciw! I to dosłownie. Już 20 marca udaliśmy się do Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach, na imprezę przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury, by powitać Wiosnę.
    W tym roku, jak wiemy, Wiosna jest nieco kapryśna. Najpierw przybyła nieco wcześniej i narobiła wszystkim apetytu na ładną pogodę, a następnie znikła na dobre - ALE TAK TO CZASEM Z WIOSNĄ BYWA ! My chcemy, żeby wiedziała, że niecierpliwie na Nią czekamy !!!
    Wszędzie po drodze (a z "5" to niemały kawałek drogi) mogliśmy sprawdzić mądrość ludowych przysłów:

  • "W marcu jak w garncu."
  • "Marzec , kwiecień poprzeplata trochę zimy, trochę lata."

    Były i pierwsze kwiaty w ogródkach, zielone pąki na drzewach, ale też podmuchy zimnego wiatru i krople deszczu. My jednak nie traciliśmy zapału i raźnie maszerując w kolorowych, wiosennych daszkach, z transparentami i wiosennymi kwiatami (wykonanymi przez dzieci oczywiście) dotarliśmy na miejsce. Tu czekały na nas główne atrakcje - rywalizacja z innymi pionkowskimi szkołami: PSP Nr 1, PSP Nr 2 i miła, ciepła atmosfera.

Nasza szkoła wzięła udział w 2 spotkaniach:

  • 900-1030 klasy pierwsze i drugie
  • 1100-1230 klasy trzecie.

    Na scenie znajdowali się przedstawiciele każdej ze szkół wraz z opiekunami, a reszta klas stanowiła entuzjastyczną, publiczność, która żywo dopingowała swoich kolegów oklaskami i przygotowanymi wcześniej WIOSENNYMI OKRZYKAMI. Oto nasze okrzyki:

WIOSNA, LATO, JESIEŃ , ZIMA,
NAS SIĘ ZAWSZE HUMOR TRZYMA!
 
  BRAWO, BRAWO
SUPER KLAWO!
 
    JAK JEST?- ŻABIO!
JAK JEST?- BYCZO!
JAK JEST?- ŻABIO, BYCZO I INDYCZO!
 
      ZIMA, LATO, JESIEŃ, WIOSNA,
"5" SZKOŁA JEST RADOSNA!

 

Dzieci brały udział w następujących konkurencjach:

Konkurs na karykaturę dyrektora swojej szkoły.
  Prace były nowatorskie, dyrektorzy trudno rozpoznawalni, ale prace bardzo się podobały i publiczności i jury.
Konkurs sprawdzający zdolności taneczne naszych podopiecznych.
  Dzieci tańczyły wspaniale!
Konkurs zdolności intelektualnych.
  Tu trzeba było na sygnał szybko odwrócić umieszczoną na sztaludze kartkę, i uzupełnić brakujące litery, tak, by powstał wyraz, np.
....E... ...W... ...OR - udało Wam się? To oczywiście TELEWIZOR!
Nasza "ekipa" nie miała z tym żadnego problemu!
Konkurs wokalny.
  Młode talenty musiały sprostać niełatwemu zadaniu: nie zgubić tempa, melodii pamiętać o słowach. Ciekawa zabawa przypominająca "Szansę na sukces" prowadzoną przez T. Mana.
Konkurs zdolności matematycznych.
  Uczestnicy dostali do policzenia - na czas i dokładność oczywiście - woreczki z fasolą. Były różne techniki liczenia, ale wszystkim należały się gorące brawa!
Konkurs dobrej dykcji.
  Dzieci miały niełatwe zadanie - tekst był wyjątkowy i przyznam niełatwy.
Konkurs balonowy.
  W tej konkurencji brało udział 6 zawodników - mieli za zadanie napompować balony i napisać na każdym 1 literkę z wyrazu wiosna, a następnie ustawić się tak, aby widownia mogła odczytać cały wyraz: WIOSNA.
Konkurs dla publiczności na wspólny śpiew piosenki Skaldów pt. "Wiosna"
  Publiczność dała z siebie wszystko!

    Wszystkie konkurencje były na bieżąco oceniane przez jury, a wyniki zapisywane, na tablicy wyników. Okazało się, że w obydwu spotkaniach, w których brała udział nasza szkoła wyniki ułożyły się identycznie:

I miejsce - Publiczna szkoła Nr 1  
II miejsce - Publiczna szkoła Nr 5
III miejsce - Publiczna szkoła Nr 2

    Wszystkie szkoły otrzymały puchary i mając nadzieję na rychłe już przyjście Wiosny, zakończyły wiosenne spotkanie.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2006/2007"