Sukces jakich MAŁO!

    Ogromny zaszczyt i wyróżnienie spotkały UKS "CHAMPION" PIONKI" działający przy PSP Nr 5 im. Jana Pawła II, który jako jedyny klub sportowy z ziemi radomskiej dostał zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju piłki nożnej promującym Polskę jako organizator EURO 2012.
    Turniej chłopców urodzonych w 1998 r
. został rozegrany 15 kwietnia w Warszawie, a wzięło nim udział 16 drużyn reprezentujących najlepsze kluby piłkarskie z Warszawy i okolic. Grały one pod nazwami państw europejskich biorących nominalnie udział w Euro, a ubrane były w stroje narodowe przygotowane przez organizatorów zawodów. Chłopcom z CHAMPIONA przypadł zaszczyt reprezentowania barw Rumunii.
    Wszystkie startujące drużyny zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne w których grano systemem
"każdy z każdym" a mecze trwały po 15 minut. Młodzi piłkarze CHAMPIONA znaleźli się w Grupie B obok reprezentacji Danii - "Kosy" Konstancin, Włoch - Białołęka Warszawa i Belgii - "Gwardia" Warszawa. To właśnie ta ostatnia drużyna była pierwszym z przeciwników UKS CHAMPION. Wynik tego meczu był trudny do przewidzenia. Miło nam donieść, że po bardzo trudnym spotkaniu wygraliśmy go 3:0, a bramki w tym meczu zdobyli: Kacper Witek - 2 i Michał Czerski - 1.

    W kolejnym meczu pokonaliśmy 3:0 drużynę Białołęki Warszawa - Włochy. Kolejnym rywalem był zespół "Kosy" Konstancin - Dania. Po bardzo emocjonalnym meczu zremisowaliśmy 0:0 i to nasi rywale zostali zwycięzcami grupy B, gdyż posiadali lepszą różnicę bramek.

    Po grach eliminacyjnych przyszedł czas na ćwierćfinały. Tu przeciwnikiem piłkarzy UKS CHAMPION był zespół "Narwi" Ostrołęka, jeden z faworytów turnieju. Wiadomo było, że będzie to ciężki mecz. I tak też było chociaż trzeba przyznać, że rozegraliśmy najlepszy mecz w całym turnieju i wygraliśmy 2:1 po strzałach Adriana Belowskiego i Kacpra Witka. To zwycięstwo sprawiło, że znaleźliśmy się w grupie czterech najlepszych drużyn grających o zwycięstwo w turnieju. Oprócz UKS CHAMPION półfinałowym przeciwnikiem był zespół "Polonii" Warszawa - Hiszpania znalazły się drużyny Legii I Warszawa - Niemcy "Legii" II Warszawa - Rosja.
    Oba mecze półfinałowe stały na bardzo wysokim poziomie i miały bardzo zacięty przebieg. Udział w tej dramaturgii mieli też nasi młodzi piłkarze, którzy z przekroju całego meczu z
"Polonią" Warszawa byli lepszym zespołem a mimo to nie awansowali do finału turnieju. Mecz półfinałowy zakończył się wynikiem 0:0, a o awansie naszych rywali zadecydowały rzuty karne, które przegraliśmy 7:8. W drugim półfinale "Legia" I - Niemcy pokonali 2:0 "Legię" II - Rosja.

    Przyszło nam zatem grać w tzw. finale pocieszenia z drużyną "Legii" II Warszawa - przegraliśmy ten mecz 0:1, ale znów pokazaliśmy na co nas stać i łatwo skóry nie sprzedaliśmy. W finale turnieju drużyna Niemiec - "Legia" I Warszawa pokonała 4:0 zespół "Hiszpanii" - Polonii Warszawa.
    Zwieńczeniem tej wielkiej imprezy promującej Polskę i Warszawę jako organizatorów EURO 2012 było wręczenie nagród dla zwycięzców i pokonanych, oraz mecz gwiazd polskiej piłki w którym udział wzięli między innymi: Maciej Szczęsny, Jan Urban, Jan Furtok, Marek Konarek, Dariusz Kubicki, czyli byli reprezentanci Polski. Podczas uroczystości nagradzania uczestników turnieju głos zabrał Włodzimierz Paszyński -
v-ce Prezydent Warszawy, który pogratulował dzieciom udziału w tej wspaniałej imprezie i życzył im długiej i udanej kariery piłkarskiej. Wszyscy młodzi piłkarze dostali od organizatorów piłki i inne drobne upominki promujące EURO 2012. Na zakończenie należy podkreślić bardzo dobrą postawę młodych piłkarzy UKS CHAMPION chłopców, którzy swoją postawą w tym turnieju zasłużyli na słowa uznania i byli żywym przykładem na to, że i w Pionkach można coś zrobić jak się bardzo chce i zaangażować się do pracy całym sercem.
    Duża w tym zasługa zawodników, rodziców, trenerów i Zarządu UKS CHAMPION. Nasza drużyna grała w składzie: Marcel Grabowski - bramkarz, Artur Zawodnik, Damian Świtali, Michał Czerski - kapitan, Kacper Witek, Adrian Belowski, Błażej Broński, Igor Broński, Krzysztof Marzec, Mateusz Śmietanka i Patryk Wajda.
Opiekunem tych chłopców był Wojciech Banaś.

A o to ostateczna kolejność turnieju EURO 2012:

 1. Niemcy - Legia I Warszawa
 2. Hiszpania - "Polonia" Warszawa
 3. Rosja - Legia II Warszawa
 4. Rumunia - CHAMPION PIONKI
 5. Anglia - "Narew" Ostrołęka
 6. Francja - "Białe Orły" Warszawa
 7. Finlandia - Akademie Pił. D. Kubickiego
 8. Dania - "Kosa" Konstancin
 9. Polska- "Drukarz" Warszawa
 10. Ukraina - "Mewa" Mińsk Mazowiecki
 11. Belgia - "Gwardia" Warszawa
 12. Portugalia - SEMP Warszawa
 13. Irlandia - GOSIR Piaseczno
 14. Włochy - Białołęka Warszawa
 15. Szwecja - Siekierki Warszawa
 16. Holandia - "Błyskawica" Warszawa

    W imieniu Zarządu UKS CHAMPION, dzieci i ich rodziców, składamy ta drogą serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji wyjazdu Burmistrzowi Miasta Pionki i firmie "Tymex", która ufundowała dresy sportowe dla zawodników.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2006/2007"