Sukces UKS Chmpion!
Sukces PSP Nr 5 - Sukces Miasta Pionki!

    W dniu 10.03.2007 r. zakończył się IV cykl Ogólnopolskiego Turnieju w halowej piłce nożnej dzieci pod nazwą "CHAMPION CUP 2007".
    W każdą sobotę od 13 stycznia do 10 marca br., w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach rozgrywany był największy na Mazowszu - jeden z największych w Polsce - cykl turniejów w piłce nożnej dzieci.
    W turnieju udział wzięło 77 drużyn z całej Polski. Gościliśmy 924 zawodników, 120 trenerów, instruktorów oraz niezliczoną ilość gości i widzów. Wśród nich najbardziej znane piłkarskie kluby takie jak: Legia Warszawa, Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, GKS Bełchatów, GKS Górnik Łęczna, Radomiak Radom, Pogoń Siedlce, KS Piaseczno, UKS Brudno Warszawa, Kosa Konstancin, Star Starachowice, KSZO Ostrowiec Św., Junior Radom i wiele innych.
    Młodzi piłkarze UKS Champion zademonstrowali wyśmienitą grę i wspaniałą piłkarską postawę. W każdym turnieju, walcząc o zwycięstwo, reprezentowali klub i miasto z najlepszej strony, strzelali wspaniałe bramki, pokazując piłkarskie umiejętności i zasady rywalizacji w duchu fair-play.
    Jak to jest możliwe, że w mieście, które od kilku lat przeżywa poważny kryzys, gdzie nic się nie udaje, skąd masowo wyjeżdżają młodzi ludzie poszukując lepszego życia, gdzie brak perspektyw i nadziei, udaje się odnieść tak ogromny sukces sportowy, organizacyjny i propagandowy. Odpowiedź jest prosta - wszystko zależy od ludzi - od wspaniałych ludzi, którzy pracują w UKS Champion w PSP nr 5. To oni sprawiają, że pękają bariery niemocy, rezygnacji i zwątpienia, a zwycięża duch sportu, radości i optymizmu. Trzeba widzieć uśmiechy dzieci, łzy szczęścia na twarzach zawodników, trenerów czy rodziców, żeby zrozumieć, że warto. Trzeba pracować z młodymi pokoleniami dla lepszej przyszłości! Dziś sport, UKS Champion oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach zbiera gratulacje, fetuje sukces, ale jesteśmy przekonani, że jutro sukces i szczęście stanie się udziałem całego miasta Pionki, naszej małej ojczyzny.
    Serdecznie dziękujemy: rodzicom pracującym i wspierającym organizację turnieju, władzom miasta Pionki, sponsorom i wszystkim ludziom dobrej woli, pomagającym nam w pracy, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy, która staje się wizytówką klubu, szkoły i miasta.

Organizatorzy Turnieju

CHAMPION CUPPowrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2006/2007"