Ślubowanie klas I
(rok szkolny 2006/2007)

"Hej, Ho! Hej, Ho!
Na lekcje by się szło,
W jesienny dzień
Do szkoły, hej!
Hej, Ho! Hej, Ho!"

    Takimi słowami piosenki dnia 26.X.2006 rok. uczniowie klas II PSP N5 5 im. Jana Pawła II w Pionkach rozpoczęli uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ten dzień jest szczególnie ważny dla pierwszaków, którzy wraz z wychowawcami, rodzicami i dziadkami przybyli licznie na tę uroczystość. Nieprzypadkowo gościem honorowym była pani Patrycja Adach, sierżant komisariatu policji w Pionkach. Program artystyczny przygotowany na tę uroczystość poświęcony był bezpieczeństwu dzieci na ulicy w drodze do szkoły. Zasady poruszania się po ulicy pierwszaki poznały słuchając wesołych monologów, wierszy, piosenek i zagadek...

    Po części artystycznej odbyła się najważniejsza część uroczystości - ślubowanie i pasowanie na ucznia PSP nr 5. Z wielkim przejęciem uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę. Dyrekcja szkoły dokonała pasowania na ucznia. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowali słodkie upominki, a także wręczyli pierwszakom pamiątkowe zakładki przygotowane przez uczniów klas III. Na zakończenie uroczystości dyrektor PSP nr 5 pan Wojciech Banaś złożył wszystkim pierwszakom serdeczne życzenia.

    Po zakończonej uroczystości uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami spotkali się w klasach. Rodzice zadbali o to, aby ich pociechy na długo zapamiętały ten uroczysty dzień przygotowując słodki poczęstunek.

    Mamy nadzieję, że Uroczystość Ślubowania, która jest tradycją naszej szkoły na długo pozostanie w pamięci uczniów i rodziców.

    

Nauczyciele klas II PSP Nr 5 w Pionkach
Joanna Klich, Renata Szewczyk, Aneta Gałkowska,
Iwona Sprzęczka, Irmina Wrona


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2006/2007"